poniedziałek, 24 czerwca

IPad mini jest doskonale wyglądającym urządzeniem, ale to wszystko, gdyż wiele osób prawdopodobnie rozczarowało się jego ceną. Podczas, gdy inne 7-calowe tablety zwykle zaczynają się od 200 – 250 dolarów, iPad mini kosztuje 329 dolarów za model podstawowy.

Po wczorajszej prezentacji, dziennikarze mieli okazję dotknąć i przetestować nowo zapowiedziane produkty Apple, a Tim Cook oraz Phil Schiller zmieszali się z tłumem. Pytany o wyższą niż oczekiwano cenę iPada mini, Schiller odpowiedział, że ludzie będą płacić więcej za produkt wysokiej jakości.

Reuters zapytał Phila Schillera czy cena iPada mini może nie być zbyt wysoka dla niektórych kupujących, którzy uważają, że Nexus 7 i Kindle Fire są przyzwoitą opcją w tańszej cenie.

„IPad jest zdecydowanie najbardziej udanym produktem w swojej kategorii. Najtańszy produkt jaki zrobiliśmy do tej pory kosztował 399 dolarów i ludzie wybierali go spomiędzy innych urządzeń” powiedział Schiller.

„A teraz możesz dostać urządzenie, które jest w jeszcze bardziej przystępnej cenie 329 dolarów w tej fantastycznej, nowej formie i myślę, że wielu klientów będzie z tego powodu bardzo zadowolonych.”

Nawet jeśli ludzie skarżą się na cenę iPada mini, to Schiller ma silny argument, że dostają produkt wysokiej jakości po niższej cenie, nawet niż iPad 2. IPad mini kosztuje tylko 329 dolarów, podczas gdy iPad 2 kosztuje 399 dolarów. Kiedy jednak myślisz o tym, iPad mini jest jak iPad 2, tylko mniejszy, to oczekujesz, że iPada mini dostaniesz taniej niż iPada 2, ponieważ ekran jest mniejszy.

Oczekujemy, że Apple prawdopodobnie nadal sprzeda miliony iPadów mini w tym sezonie, bo to doskonały pierwszy tablet dla dzieci i to zaledwie o 30 dolarów więcej niż iPod Touch.

 

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx