sobota, 18 maja

Historia OS X Mac

Chcecie zobaczyć, jak system OS X rozwinął się na przestrzeni lat? Jeśli tak, to powinniście zobaczyć ten kompletny przewodnik opublikowany na stronie Git-Tower, który ogląda się jak dobrze napisaną bajkę ilustrującą wszystkie gatunki kotów, które Apple używał do nazywania swoich platform na przestrzeni lat, od Cheetah przez Leoparda do Mountain Lion.

Oprócz ciekawych, animowanych ilustracji z nickiem każdej wersji OS X, przewodnik opisuje również najważniejsze dodatki, które Apple dodał w każdej nowej iteracji systemu.

Jaguar, na przykład, to pierwsza wersja OS X zawierająca iChat i Książkę Adresową, a Panther przyniósł wbudowaną przeglądarkę Safari firmy Apple po raz pierwszy w 2003 roku. W 2007 roku, w Leopardzie dodano po raz pierwszy wsparcie dla 64-bitowych aplikacji, a iCloud zadebiutował w OS X w 2011 roku wraz z wydaniem OS X Lion.

Zrzut ekranu 2014-12-07 o 13.23.07

Apple zakończył nazywanie systemów za pomocą nazw dużych kotów od nazwy OS X wydanego w 2013 roku, kiedy to pojawił się Mavericks, a konwencję tą podtrzymał w kolejnym systemie nazwanym Yosemite.

Cały przewodnik pokazuje jak długą drogę i ewolucję przeszedł OS X, aby być dziś takim jakim jest. Sprawdźcie to klikając w link: https://www.git-tower.com/blog/history-of-osx/

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx