środa, 1 lutego

Parallels ogłosiła planowane wypuszczenie wersji 7 ich popularnego oprogramowania do wirtualizacji, która pozwala użytkownikom Mac na uruchomienie systemu Windows na swoich komputerach obok Mac OS X. Mówi się, że w nowej wersji pojawi się 90 nowych funkcji i ulepszeń w tym:

  • Integracja z Lionem i wsparcie Launchpada i Mission Control dla programów Windows
  • Wspólne programy iSight i FaceTime HD w systemach Windows oraz Mac
  • Do 1 GB pamięci wideo, dla uzyskania ultra-wysokiej rozdzielczości
  • Zwiększona wydajność grafiki 3D – do 45% szybciej
  • 60% szybsze wznawianie systemu Windows
  • Windows on Demand – zakup i automatyczna instalacja systemu Windows na komputerze Mac z Parallels Desktop 7 w USA

Parallels 7 obsługuje system operacyjny OS X Lion jako „gość” systemu operacyjnego, w ramach wirtualizacji, dzięki czemu można uruchomić zupełnie osobną kopię Liona w jego głównej kopii. Wraz z pojawieniem się Liona na rynku Apple ogłosił, że zmienił umowę licencyjną w OS X Lion, która pozwala użytkownikom uruchamiać do 2 dodatkowych kopii Liona na jednym komputerze, bez potrzeby dodatkowych licencji.

 

Parallels wydał również aktualizację do aplikacji iOS pozwalającą na pracę z komputerem, maszyną wirtualną oraz wszystkimi aplikacjami z urządzenia mobilnego.

Parallels Desktop for Mac 7 będzie dostępne już dziś jako uaktualnienie dla obecnych użytkowników Parallels Desktop w wersji 5 i 6 za 49,99 dolarów. Cena pełnej wersji będzie wynosiła 79,99 dolarów, natomiast wersji student 39,99 dolarów. Parallels 7 będzie dostępny do pobrania i kupienia, począwszy od 6 września b.r.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx