poniedziałek, 15 sierpnia

panel przedni iPhone 6

Sonny Dickson znany z częstych przedwczesnych prezentacji nowych urządzeń iOS udostępnił nowy film prezentujący już wcześniej pokazywany przewidywany przedni panel iPhone’a 6 poddając go testowi na zginanie. Panel przetrwał próbę, jednak nie został poddany ekstremalnemu zginaniu.

Użytkownik Marques Brownlee też stał się posiadaczem takiego samego panelu przedniego i poddał go dodatkowym testom w skrajnych warunkach, w tym bardziej znaczącemu zginaniu i zarysowaniu. Na filmie, Brownlee drapie i rysuje panel zestawem kluczy i nożem, ale nie jest w stanie spowodować żadnego zauważalnego uszkodzenia wyświetlacza. Następnie przechodzi do zginania go dość mocno, zarówno rękami jak i pod butem, ale panel nie chce się złamać.

Choć Brownlee opisuje, że panel przedni jest wykonany z szafirowego szkła to nie ma sposobu na potwierdzenie, że panel, który obserwujemy na obu filmach i wcześniejszych zdjęciach rzeczywiście jest wykonany z szafiru. Szkło Gorilla Glass, które jest obecnie stosowane w urządzeniach iOS posiada wiele takich samych właściwości – jest zarówno bardzo odporne na zarysowanie i nieco elastyczne.

Plotki sugerują, że Apple planuje wykorzystać szafirowe wyświetlacze w iPhone’ie 6 dla zwiększenia trwałości i odporności na zarysowania, ale również sugeruje, że szafir może być ograniczony do większej, 5,5-calowej wersji iPhone’a 6 ze względu na ograniczenia dostaw. W tym przypadku, panel przedni 4,7-calowego iPhone’a 6 będzie prawdopodobnie w dalszym ciągu korzystać z Gorilla Glass.

Oczekuje się, że 4,7-calowy model iPhone’a 6 zostanie wydany jesienią tego roku, spodziewanie we wrześniu. Większy, 5,5-calowy iPhone również ma się pokazać lecz nie wiadomo, czy urządzenie zostanie wypuszczone wraz z wersją 4,7-calową czy nieco później. Oba urządzenia mają dostać m.in. lepszy procesor A8 i ulepszoną kamerę aparatu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx