środa, 17 sierpnia

iCloud Drive

Po czwartkowym udostępnieniu OS X Yosemite, nowa usługa Apple iCloud Drive do przechowywania plików jest teraz funkcjonalna na wszystkich urządzeniach firmy. Wielu użytkowników było sfrustrowanych po uruchomieniu iOS 8 w zeszłym miesiącu i niezgodność pomiędzy nowym iCloud Drive na mobilnym systemie operacyjnym i poprzednim „Dokumenty w iCloud” używanym na OS X Mavericks. Różnica w terminach wypuszczenia między iOS 8 i OS X Yosemite tymczasowo uniemożliwiła niektórym użytkownikom synchronizowanie swoich dokumentów między urządzeniami, jeśli wybrali aktualizację do iCloud Drive na urządzeniach z systemem iOS.

Problem został jednak rozwiązany wraz z publicznym wydaniem OS X Yosemite, a Craig Federighi dał bardzo krótki opis tej funkcji podczas czwartkowej prezentacji, przedstawiając jak aplikacje Mac i iOS mogą automatycznie generować własne foldery do przechowywania plików dostępnych w różnych urządzeniach i platformach.

icloud_drive_yosemite_finder

iCloud Drive może być również używany w podobny sposób jak Dropbox czy inne usługi w chmurze w których każdy typ pliku może być po prostu przeciągnięty i upuszczony do folderu iCloud Drive na komputerze Mac lub iCloud.com i zsynchronizowany między urządzeniami. Dostęp jest nieco bardziej ograniczony na iOS, gdzie nie ma aplikacji iCloud Drive umożliwiającej dostęp do wszystkich plików, ale nadal pozwala użytkownikom usługi na korzystanie z aplikacji wspierających iCloud Drive na przeglądanie i zapisywanie plików w tej lokalizacji, która jest synchronizowana z dyskiem iCloud.

iCloud Drive wykorzystuje powierzchnię w chmurze, którą każdy z użytkowników dostaje w ograniczonej pojemność 5GB za darmo. Ale biorąc pod uwagę trzymanie tam kopii zapasowych urządzeń iOS i nadchodzącego iCloud Photo Library potencjalnie będzie wymagać znacznie większej ilości miejsca. Powiększenie przestrzeni rozpoczyna się od opcji 20GB za 0,99 EUR do 19,99 EUR za 1TB miejsca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
7 lat temu

mam nadzieję że apple szybko wypuści aplikację do icloud drive

pablo
pablo
7 lat temu

jak z tego korzystać na iPhonie?

Szemot
Szemot
Reply to  pablo
7 lat temu

Zapewne od dzisiejszej aktualizacji do iOS8.1

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx