sobota, 25 czerwca

airpods

Bezprzewodowe słuchawki AirPods pierwotnie miały się pojawić w sprzedaży w październiku, ale z czasem start sprzedaży został opóźniony. Apple tłumaczył, że potrzebuje „trochę więcej czasu” zanim będą gotowe do klientów i miał podać nową, oficjalną datę premiery.

Choć dokładna przyczyna opóźnienia pozostaje niejasna, osoba zaznajomieni z rozwojem AirPods powiedziała The Wall Street Journal, że kłopoty firmy Apple wydają się być związane ze „staraniami wytyczenia nowej drogi dla bezprzewodowych słuchawek,” oprócz rozstrzygnięcia co zrobić kiedy użytkownik zgubi jedną ze słuchawek lub ich bateria całkowicie padnie.

Osoba zaznajomiona z rozwojem AirPods powiedziała, że problem wydaje się wynikać z wysiłków Apple na wytyczenie nowej drogi dla bezprzewodowych słuchawek. W większości innych bezprzewodowych słuchawek, tylko jedna słuchawka odbiera sygnał z telefonu za pośrednictwem bezprzewodowej technologii Bluetooth. Następnie przesyła ten sygnał do drugiej słuchawki.

Apple powiedział, że w AirPods każda słuchawka otrzyma niezależny sygnał z iPhone’a, Maca lub innego urządzenia Apple. Ale Apple musi upewnić się, że obie słuchawki odbierają dźwięk w tym samym czasie, aby uniknąć zakłóceń i opóźnień powiedziała osoba znająca ich rozwój. Osoba ta poinformowała również, że Apple musi rozwiązać też problem co zrobić, gdy użytkownik zgubi jedną ze słuchawek lub ich bateria całkowicie padnie.

W ubiegłym miesiącu analitycy Barclays powiedzieli, że słuchawki AirPods powinny wejść do produkcji w grudniu. Ich nota badawcza informowała o ograniczonych ilościach między 10 a 15 milionów sztuk na początek. Tymczasem w rzekomej odpowiedzi mailowej od Tima Cooka prezes Apple napisał, że AirPods powinny trafić do sprzedaży w ciągu „najbliższych kilku tygodni.”

Już zaledwie dwa tygodnie pozostały na czas świątecznych zakupów, a coraz więcej osób uważa, że Apple czeka z premierą AirPods do nowego roku, zgodnie z wczesnymi plotkami mówiącymi o starcie sprzedaży w styczniu 2017 roku. Słuchawki bezprzewodowe wciąż mają na stronie internetowej przypis „wkrótce”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz Piaścik
Mariusz Piaścik
5 lat temu

Słabo, słabo… A premiera miała miejsce we wrześniu. Jeśli spóźnią się i wypuszczę je po Nowym Roku będzie to dużo spóźnione. Wiele osób planowało kupić je zapewne jako świąteczny prezent.

Bartek
Bartek
5 lat temu

Znając Apple to powiedzą te te opóźnienie jest dla lepszej jakości dźwięku.

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx