poniedziałek, 24 stycznia

Tony Fadell często nazywany jest „ojcem iPoda”. Jest byłym inżynierem firmy Apple, który z Jeffem Robbinem pomógł opracować pierwszy przenośny odtwarzacz muzyczny firmy Apple. Teraz rozpoczął właśnie swój nowy 100-osobowy projekt o nazwie Nest Labs.

Jako były DJ i nadzorca 18 iteracji iPod’a i trzech generacji iPhone’a, byliśmy ciekawi nad czym Fadell i jego firma aktualnie pracują. Ale nie jest to nowy, rewolucyjny odtwarzacz muzyki ani urządzenie komunikacyjne… tym razem jest to termostat.

https://www.youtube.com/watch?v=QCJ1PnVlzIE&feature=player_embedded

Oczywiście nie jest to tylko zwykły termostat, ale „uczący się termostat” – urządzenie, które oferuje Apple-owski design i innowację w domowym systemie ogrzewania. Nest twierdzi, że „uczący się termostat” jest łatwy w użyciu i programowaniu i uczy się za każdym razem kiedy go używasz. I według CNET będzie w stanie zaoszczędzić 20% -30% rachunków za energię:

Z „uczącym się termostatem” firma Nest chce pokazać światu, że wszechobecne i zazwyczaj trudne do obsługi urządzenia sterujące nie miały poważnych zmian projektowych w ciągu kilku ostatnich lat. Fadell i jego zespół sądzą, że wymyślili alternatywę, która jest łatwa w użyciu i uczy się tego, co robimy. Przy okazji uważa też, że pomoże zmniejszyć o 20 do 30 procent rachunki za ogrzewanie w przeciętnych gospodarstwach domowych.

Podobnie jak iPoda, Fadell stworzył „uczący się termostat” jako kompaktowe urządzenie, które posiada mały wyświetlacz cyfrowy i jest kontrolowany przez ruch kołem. Wystarczy nacisnąć przód urządzenia, aby dokonać wyboru w menu. Do zdalnej kontroli nad urządzeniem stworzono aplikację na urządzenia iOS (iPhone, iPad), a wkrótce pojawi się także na urządzenia z systemem Android.

Fadell wykorzystał również doświadczenie byłych współpracowników firmy Apple Matt’a Rogers’a i Mike’a Matas’a w celu pomoc przy rozwoju „uczącego się termosatu”. Rogers pomógł zaprojektować urządzenie, podczas gdy Matas skoncentrował się nad uproszczeniem jego interfejsu użytkownika.

Termostat Nest jest nie tylko ładny, ale również niezwykle sprytny. Firma zapewnia, że po tygodniu użytkowania, urządzenie dobiera preferowane temperatury i automatycznie dostosowuje odpowiedni harmonogram temperatur w domu. Jeżeli co wtorek masz spotkanie ze znajomymi i zwykle po późnym powrocie podnosisz temperaturę w domu, Nest nauczy się tego i zrobi to za Ciebie. Możesz także dostosować harmonogram ręcznie. Kiedy Nest „czuje, że dom jest pusty”, funkcja Auto-Away automatycznie dostosuje temperaturę do oszczędzania energii.


Termostat trafi do sprzedaży w listopadzie w cenie 249 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x