czwartek, 7 lipca

aplacja facebook na iPhone

Odinstalowywanie aplikacji Facebook i korzystanie z niego przez Safari może zaoszczędzić nawet do 15% żywotności baterii iPhone’a, wynika z badań przeprowadzonych przez The Guardian.

Witryna używała iPhone’a 6S Plus przez tydzień bez zainstalowanej aplikacji Facebook i rejestrowała żywotność baterii o 22:30 każdego wieczora. Telefon był odłączany od ładowarki o 7:30 i wykorzystywany w ten sam sposób do korzystania z Facebooka, ale za pośrednictwem strony internetowej.

Osiągnąłem średnio o 15% większą żywotność baterii jaka pozostała każdego dnia o 22.30. Co więcej, zyskałem również  również więcej miejsca na urządzeniu, ponieważ w tym momencie  aplikacja Facebook pochłania już w sumie około 500 MB, sama aplikacja 111MB a jej pamięć podręczna całą resztę. Aby upewnić się, że nie był to odosobniony przypadek, zwerbowałem też kilku innych właścicieli wykorzystujących Facebooka na iPhone’ie aby przeprowadzili podobny test. Wszyscy osiągnęli podobne rezultaty dotyczące zwiększonej żywotności baterii podczas korzystania z Facebooka w Safari i po odinstalowaniu aplikacji Facebook dla systemu iOS.

Facebook twierdzi, że prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Czy zauważyliście, nadmierne zużycie baterii z zainstalowaną aplikacją Facebook?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
elliott
elliott
6 lat temu

Zdecydowanie większe użycie jest baterii gdy zainstalowany jest FB.

Zenon
Zenon
Reply to  elliott
6 lat temu

Yotube przez 4G jeszcze wiecej. W moim 5S jakies 1% na minute dlatego rowniez lepiej ogladac przez Safari.

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx