niedziela, 19 maja

Wcześniejsze ostrzeżenie Apple, aby trzymać iPhone’a 12 z dala od urządzeń kardiologicznych z powodu zakłóceń elektromagnetycznych, zostało w tym tygodniu dodatkowo poparte przez amerykańskich kardiologów w nowym raporcie medycznym udostępnionym przez NBC25 News.

Telefony ‌iPhone 12‌ posiadają szereg magnesów, które pomagają dopasować telefon do akcesorium ładującego Apple MagSafe, aby zmaksymalizować ładowanie, a Apple radzi użytkownikom z wszczepionymi rozrusznikami serca i defibrylatorami, aby trzymali iPhone’a i akcesoria ‌MagSafe‌‌ w bezpiecznej odległości od takich urządzeń.

Aby zbadać zakres ryzyka, kardiolog z Instytutu Serca i Naczyń krwionośnych Henry Ford Gurjit Singh i jego współpracownicy przeprowadzili ostatnio dalsze testy, aby sprawdzić, jak duży wpływ mają produkty Apple.

Według raportu co roku ponad 300 000 osób w Stanach Zjednoczonych przechodzi operację wszczepienia jednego z tych urządzeń, a około jeden na cztery smartfony sprzedane w zeszłym roku to iPhone 12. Urządzenia kardiologiczne mają przełączniki, które reagują na zewnętrzny magnes, zmieniając sposób działania urządzenia, co pozwala na ich sterowanie bez konieczności wykonywania operacji.

Zaciekawiony potencjalnymi zakłóceniami urządzeń elektrycznych, dr Sign i jego koledzy wzięli iPhone’a 12 Pro i przesuwali go nad klatką piersiową pacjenta z wszczepionym defibrylatorem.

„Kiedy zbliżyliśmy iPhone’a do klatki piersiowej pacjenta, defibrylator został dezaktywowany” – powiedział dr Singh. „Widzieliśmy na zewnętrznym programatorze defibrylatora, że funkcje urządzenia zostały zawieszone i pozostały zawieszone. Gdy odsunęliśmy telefon od klatki piersiowej pacjenta, defibrylator natychmiast powrócił do swojej normalnej funkcji”.

„Wszyscy byliśmy oszołomieni” – powiedział. „Założyliśmy, że magnes w telefonie będzie zbyt słaby, aby wyzwolić przełącznik magnetyczny defibrylatora”.

Odkrycie jest dość wymowne, ponieważ dr Singh jest ekspertem w używaniu urządzeń, takich jak wszczepialne defibrylatory, które wykrywają nieregularne bicie serca i doprowadzają serce z powrotem do normalnego rytmu, oraz rozruszniki serca, które wykorzystują energię elektryczną do podtrzymywania bicia serca. Po odkryciu dr Singh i jego współpracownicy natychmiast przesłali raport ze swoich ustaleń do czasopisma medycznego HeartRhythm, który został opublikowany 4 stycznia 2021 roku.

Odkrycia uzupełniają dowody opublikowane w styczniu, które ostrzegają, że modele iPhone 12 i powiązane urządzenia „MagSafe” mogą „potencjalnie blokować terapię ratującą życie pacjenta” z powodu interferencji magnetycznej z wszczepionymi urządzeniami medycznymi. Firma Apple udostępnia więcej informacji na temat tego problemu w sekcji „Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa użytkowania iPhone’a”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx