czwartek, 25 lipca

Zgodnie z nowym zgłoszeniem patentowym odkrytym przez AppleInsider, Apple bada zastosowanie akcesorium, które umożliwiłoby połączenie ze sobą dwóch iPadów w celu stworzenia urządzenia w stylu notebooka.

Zgłoszenie patentowe zatytułowane „Modułowe urządzenia elektroniczne z wieloma wyświetlaczami”, złożone dziś w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA wyjaśnia, że gdy dwa iPady lub iPhone’y są połączone ze sobą za pomocą akcesorium, jeden może służyć jako wyświetlacz, a drugi jako dynamiczna klawiatura.

Przyszłościowe akcesorium w postaci konektora składa się z dwóch małych łączników i zawiasu do których po obu stronach mocowane byłyby urządzenia mobilne. Złącze ułatwiłoby przesyłanie danych między urządzeniami, aby mogły działać zgodnie jako jeden system.

Zdjęcia zawarte w zgłoszeniu patentowym sugerują głównie, że nowe akcesorium pozwoliłoby na konfigurację w stylu notebooka z jednym urządzeniem leżącym płasko na powierzchni, podpierając za pomocą zawiasu drugie urządzenie mobilne, w orientacji pionowej lub poziomej.

Użycie drugiego wyświetlacza dla dynamicznej klawiatury zapewniłoby kilka unikalnych rozwiązań, takich jak umożliwienie zmiany funkcjonalności w zależności od potrzeb użytkownika, podobnie jak w przypadku paska dotykowego w MacBooku Pro. Dotykowe sprzężenie zwrotne, które jest osiągane tylko za pomocą fizycznej klawiatury, prawdopodobnie byłoby jednak nieobecne.

Oprócz konfiguracji w stylu notebooka, patent sugeruje, że gdyby dwa urządzenia były przymocowane wzdłuż ich najdłuższych krawędzi, można by je było również wykorzystać w konfiguracji przypominającej książkę. Wydaje się, że jest to podobne do technologii Microsoft Surface Duo.

Urządzenie z drugim ekranem były przedmiotem wielu patentów Apple, między innymi tego, który opisywał, jak dwa lub więcej urządzeń może działać jak jedno, gdy są zbliżone do siebie dzięki zastosowaniu czujników zbliżeniowych. Chociaż Apple regularnie składa liczne wnioski patentowe, a wiele z nich praktycznie nigdy się nie pojawia, często oferują one intrygujący wgląd w aktualne obszary badań i rozwoju Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx