wtorek, 18 czerwca

Wnioski patentowe Apple obejmują na ogół szeroki zestaw tematów, w tym wiele pozycji naukowych, które nigdy nie wydostają się z laboratoriów. Ten, który złożono kilka dni temu jest jednak bardziej interesujący niż zwykle z uwagi na niedawne pogłoski o telewizji Apple.

Złożona aplikacja nosi tytuł „Konfigurowalny Pilot Zdalnego Sterowania (Configurable Remote Control)” i jest szczegółowo opisana przez serwis PatentlyApple.

W aplikacji, Apple opisuje użycie iPhone’a jako konfigurowalnego zdalnego urządzenia dla systemu kina domowego. Konkretnie, sugeruje, że przy użyciu aparatu iPhone’a robilibyśmy zdjęcie obecnego pilota, które porównywałoby je do bazy znanych pilotów. Po pomyślnym zidentyfikowaniu pilota, kody IR niezbędne do kontrolowania urządzenia, miałyby być uzyskane ze zdalnej bazy danych konfiguracji (iCloud).

Firma Apple przyznaje, że to rozwiązanie wiązałoby się z możliwością wprowadzenia transmisji IR do iPhone’a. Zgłoszenie patentowe jest datowane od 2010 roku.

Wiele mówi się i oczekuje od Apple użycia funkcji rozpoznawania głosu w ich zapowiadanym telewizorze. Jednak jak w przypadku wielu wniosków patentowych, niekoniecznie ta koncepcja będzie miała swój finał w produkcji. Mimo to, widać, że Apple wykazuje zainteresowanie badaniem systemów domowej rozrywki i wydaje się to wielce prawdopodobne z uwagi na nie kończące się plotki o zestawie Apple TV.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx