sobota, 13 lipca

Mac Mini 2014

Po niecałych dwóch latach od swojej ostatniej aktualizacji, Mac mini wydaje się być zapomnianą częścią linii komputerów Mac, a liczni fani tego małego desktopowego komputera z wytęsknieniem czeka na jakiekolwiek informacje o potencjalnego aktualizacji.

Jak to zwykle z produktami Mac, plotki i przecieki dotyczące przyszłości komputera Mac mini były stosunkowo rzadkie, żeby nie powiedzieć zerowe. Jedyne odniesienie do teoretycznej daty nowego urządzenia w „połowie 2014” pojawiło się kilka miesięcy temu na stronie pomocy technicznej firmy Apple, prawdopodobnie jako błąd.

Dziś pojawiły się wiadomości, że Apple planuje aktualizację Mac mini być może w przyszłym miesiącu wraz z uruchomieniem nowych modeli iPada i prawdopodobnie OS X Yosemite. Choć źródło tych informacji nie podało żadnych dodatkowych szczegółów na temat tego, czego możemy się spodziewać w następnej generacji Mac mini, to oferowało dość dokładne informacje w przeszłości.

Czas tej aktualizacji byłby jednak nieco dziwny, ponieważ nie wiadomo, jaki procesor Apple zastosowałby w swoich urządzeniach. Następna generacja procesorów Intel Broadwell odpowiednia dla Mac mini nie pojawi się na pewno do początku przyszłego roku, a obecne procesory Haswell nie są już najświeższe, a Intel został zmuszony przedłużyć ich czas świetności z powodu ciągłych opóźnień Broadwell.

Mac mini nie jest jednak topowym urządzeniem i nigdy nie był wyposażany w najszybsze procesory, więc może Apple jest gotowy na wypuszczenie ich ze zaktualizowanymi procesorami Haswell wydanymi na początku tego roku. Mac mini zazwyczaj wykorzystywał te same procesory co MacBook Pro, co oznacza, że zaktualizowany Mac mini wydany w przyszłym miesiącu mógłby korzystać z procesorów włożonych do zaktualizowanych MacBook’ów Pro z końca lipca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx