czwartek, 22 lutego

Pierwsze sztuki nowych komputerów Mac Pro trafiają w ręce recenzentów, w związku z czym możemy się o nim dowiedzieć co raz to nowszych informacji. 

Other World Computing (OWC) wykonał szybki przegląd części nowego Mac Pro, dokumentując to niewielką liczbą zdjęć oraz  przede wszystkim potwierdzając, że procesor Intel Xeon E5 zawarty w Mac Pro rzeczywiście jest wymienny, co pozwala na jego upgrade w przyszłości. Wszystkie cztery dostępne procesory nowego komputera Mac Pro używają tego samego gniazda LGA 2011 na płycie głównej komputera Mac Pro.

Główny procesor jest jednym z najbardziej istotnych elementów wpływających na koszt nowego Mac Pro, a cztery dostępne  możliwości wyboru procesora mogą podwyższyć jego koszt nawet o 14 700 złotych. Cenowe różnice w stosunku do podstawowej konfiguracji procesora 4-rdzeniowego 3,7 GHz z 10 MB pamięci podręcznej L3 są następujące:

  • 8-rdzeniowy 3,0 GHz z 25 MB pamięci podręcznej L3 [+ 8 400,00 zł]

Korzystanie z wymiennego gniazda procesora zamiast lutowanych procesorów, jakie znajdują się w większości komputerów Mac oznacza, że ​​użytkownicy mogą uaktualnić swoje urządzenia w przyszłości jeśli zajdzie taka potrzeba lub też wtedy kiedy ceny procesorów spadną.

Wcześniej w tym tygodniu, OWC udostępnił również zdjęcie pokazujące nowy Mac Pro podłączony jednocześnie do sześciu 27-calowych monitorów, każdy o rozdzielczości poziomej co najmniej 2500 pikseli. Nowy Mac Pro oferuje sześć portów Thunderbolt 2, co pozwala na wiele kombinacji podłączenia monitorów lub innych urządzeń peryferyjnych.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx