środa, 24 lipca

Ponad dwa lata po tym, jak Apple obiecał nowy modułowy komputer stacjonarny dla profesjonalnych użytkowników, nowy komputer Mac Pro jest oficjalnie dostępny do zakupu, podobnie jak towarzyszący mu nowy monitor Pro Display XDR.

Apple przyjmuje zamówienia na Maca Pro i Pro Display XDR, z szacunkową dostawą dla Mac Pro w ciągu jednego do dwóch tygodni po złożeniu zamówienia.

Po raz pierwszy zaprezentowany w czerwcu, tegoroczny Mac Pro to pierwszy Mac Pro, którego Apple wypuścił od 2013 roku, który to ostatecznie nieco zawiódł z powodu skupienia się na podwójnych procesorach graficznych z jednoczesnymi ograniczeniami termicznymi.

Zaktualizowany Mac Pro to wysokiej klasy maszyna o wysokiej przepustowości zaprojektowana dla profesjonalnych użytkowników, a tegoroczny nowy model kładzie duży nacisk na możliwość rozbudowy. Mac Pro ma tradycyjny kształt komputera PC, ale posiada obudowę ze stali nierdzewnej w stylu Apple, która ma konstrukcję kratową, aby zmaksymalizować przepływ powietrza i umożliwić cichą pracę.

W podstawowej cenie 27 999 złotych Mac Pro jest wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Intel Xeon W 3,5 GHz, Turbo Boost do 4,0 GHz, 32 GB pamięci RAM DDR4 ECC, grafikę Radeon Pro 580X z 8 GB pamięci GDDR5 i 256 GB pamięci masowej SSD. Wszystkie te komponenty można oczywiście rozszerzyć do maksymalnie 28 rdzeniowego procesora Xeon z 64 liniami PCI Express, do 1,5 TB pamięci RAM, ośmioma gniazdami rozszerzeń PCIe oraz opcją dla dwóch procesorów graficznych Radeon Pro Vega II Duo w dwóch modułach Apple MPX.

Mac Pro obsługuje do 4 TB pamięci SSD, ma wiele portów, jest wyposażony w układ zabezpieczający Apple T2 i jest wyposażony w zaprojektowaną przez Apple kartę ProRes i akcelerator RAW ProRes o nazwie Apple Afterburner.

Apple sprzedaje Mac Pro równolegle z nowym monitorem Pro Display XDR, 32-calowym wyświetlaczem 6K o rozdzielczości 6016 x 3384. Pro Display XDR ma takie same elementy konstrukcyjne jak Mac Pro, z wzorem kratowym, który pełni również funkcję systemu termicznego i szkło od krawędzi do krawędzi z ramką 9 mm.

Apple sprzedaje Pro Display XDR za 23 999 zlotych, z podstawką na wyświetlacz w cenie 4 799 złotych.

Nowego Mac Pro i Pro Display XDR można już teraz zamówić w sklepie internetowym Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx