piątek, 22 października

Według producentów etui, którzy rozmawiali z japońską witryną Mac Otakara na targach Global Sources Mobile Electronics w Hongkongu w tym tygodniu, firma Apple wyda w maju zaktualizowaną wersję iPhone’a SE.

Producenci powiedzieli, że model drugiej generacji zachowa ten sam rozmiar fizyczny, co obecny iPhone SE, pozostać ma w nim Touch ID, co sugeruje, że urządzenie będzie miało nadal czterocalowy wyświetlacz umieszczony pomiędzy górną i dolną ramką dla przycisku Home, aparatu i głośnika telefonu.

Podążając śladami iPhone’a 7 i nie tylko, producenci etui nie oczekują, że nowy iPhone SE będzie miał gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Jeśli informacje te są dokładne to iPhone 6S i iPhone 6ś Plus zostaną prawdopodobnie wycofane we wrześniu. Apple nie będzie już sprzedawać żadnego modelu iPhone’a z gniazdem słuchawkowym.

Podobnie jak iPhone 7 i iPhone 7 Plus, nowy iPhone SE będzie prawdopodobnie zasilany przez układ A10 Fusion najnowszej generacji firmy Apple, do 40 procent szybszy niż procesor A9 w obecnym iPhone’ie SE. Chip będzie prawdopodobnie obsługiwał format obrazu HEIF i standard kompresji wideo HEVC.

W raporcie spekuluje się, że nowy iPhone SE może mieć szklany tył z możliwościami bezprzewodowego ładowania, tak jak iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X, ale dowody są obecnie nieprzekonujące.

Nie jest jasne, w jaki sposób i gdzie producenci etui uzyskali te informacje, ale najprawdopodobniej są zmuszeni wykopać szczegóły z łańcucha dostaw, aby być pierwszymi na rynku z odpowiednio dopasowanym obudowami i akcesoriami.

Wcześniej w tym tygodniu Apple złożył zgodnie z wymogami prawnymi dokumenty o kilku niewydanych modelach iPhone’ów w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej, a akcja ta często była zapowiedzią premiery produktów. Apple przesłało na przykład nowy tablet do bazy danych w lutym, a nowy 9,7-calowy iPad zadebiutował w marcu.

Jeśli historia się powtórzy, to wnioski regulacyjne z kwietnia dają wiarę w debiut nowego iPhone’a w przyszłym miesiącu. DigiTimes przewidywał również datę majową lub czerwcową. Apple w ciągu ostatnich pięciu lat zadebiutował nowymi produktami w maju dwa razy, w tym iPodem touch piątej generacji w 2013 roku i odświeżonym, 15-calowym MacBookiem Pro w 2015 roku.

WWDC 2018 na początku czerwca może być dla Apple równie dobrym momentem na wprowadzenie nowego iPhone’a SE, ale tak się nie stało od czasu iPhone’a 4 w 2010 roku. Komunikat prasowy w maju może być bardziej odpowiedni, jeśli aktualizacja nie będzie bardzo znacząca.

Pogłoski o nowej generacji iPhone’a SE pojawiają się w ostatnich miesiącach coraz częściej. Dla przykładu, szkicowy raport z chińskiej strony internetowej QQ.com twierdził, że model drugiej generacji będzie miał większy 4,2-calowy wyświetlacz, Touch ID, układ A10 Fusion, 2 GB pamięci RAM oraz metalową obudowę i ramkę, oraz dostępny będzie z pamięcią 32 GB i 128 GB.

Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo, który przekazuje informacje z łańcucha dostaw firmy Apple w Azji, ostatnio poddał w wątpliwość pogłoski o uruchomieniu iPhone’a drugiej generacji w drugim kwartale 2018 roku. Kuo spodziewa się również, że telefon będzie miał niewiele zmian zewnętrznych. Przewiduje, że urządzenie prawdopodobnie będzie miało szybszy procesor i niższą cenę, niż funkcje podobne do iPhone’a X, takie jak ekran od krawędzi do krawędzi, wykrywanie Face ID czy ładowanie bezprzewodowe.

Do maja już coraz bliżej więc już wkrótce wszystko stanie się bardziej jasne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x