poniedziałek, 15 sierpnia

MacBook 2016

Choć niektórzy mieli nadzieję, że Apple podczas swojej wczorajszej konferencji ogłosi wprowadzenie odświeżonych komputerów Mac to zapowiedzi skoncentrowały się na nowym, 4-calowym iPhone’ie SE, 9,7-calowym iPadzie Pro oraz dodatkowych paskach dla Apple Watch.

Ale Ci cierpliwie czekający mogą od dziś być dobrej myśli ponieważ DigiTimes poinformował, że Apple wprowadzi nowe „ultracienkie” 13-calowe i 15-calowe MacBooki na koniec drugiego kwartału.

Drugi kwartał kalendarzowy kończy się w dniu 30 czerwca, co oznacza, że nowe Maki mogłyby zostać zaprezentowane podczas WWDC 2016, które prawdopodobnie odbędzie się między 13 a 17 czerwca na podstawie harmonogramu dostępnego w Centrum Moscone.

Nowe MacBooki mają rzekomo być podobne wyglądem do istniejącego 12-calowego MacBooka i będą cieńsze niż istniejące MacBooki Air, co sprawia, że trudno jest wywnioskować do którego MacBook’a odnosi się raport.

retinamacbookpromacbookair-800x167

DigiTimes posiada mieszane doświadczenia dotyczące nadchodzących planów produktowych Apple, ale raport ten potwierdza wcześniejsze pogłoski, które mówiły, że Apple przygotowuje cieńsze 13″ i 15″ MacBooki Air z „całkowicie przeprojektowanymi” komponentami wewnętrznymi. W sprawozdaniu tym stwierdzono, że notebooki będą gotowe w trzecim kwartale, co odpowiada terminowi lipiec-wrzesień, prawdopodobnie krótko po ogłoszeniu podczas WWDC.

Apple oferuje obecnie MacBook’a Air w rozmiarach 11 i 13 cali, ale nigdy nie wydał 15-calowego MacBook’a Air. Zasadniczo wiele osób zakłada, że MacBook Air zostanie wycofany z rynku w pewnym momencie, a jego miejsce zajmie nowy MacBook stając się głównym notebookiem Apple. Przeprojektowany MacBook Air, być może z długo oczekiwanym wyświetlaczem Retina, mógłby się okazać sporą niespodzianką.

Obecne MacBooki Pro lepiej odpowiadają wspomnianym rozmiarom 13 i 15 cali, ale czy Apple będzie w stanie umieścić hardware pro w „ultracienką” obudowę podobną do niższego w specyfikacji 12-calowego MacBook’a. To wszystko się okaże. Istnieje również możliwość, że nowe 13 i 15-calowe notebooki będą kolejnymi MacBookami, ale wydaje się wątpliwe, aby Apple po roku wycofał model 12-calowy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx