środa, 22 maja

Najnowsze modele iPada Air i iPada Pro posiadają nowe menu „Kondycja baterii” w aplikacji Ustawienia, niedostępne na starszych iPadach. Menu to zawiera opcje, które do tej pory były ograniczone jedynie do iPhone’ów 15.

Jak potwierdza serwis iCulture, przechodząc do Ustawienia > Bateria na nowych iPadach zobaczymy nowe menu „Kondycja baterii”. Menu to wyświetla stan baterii (np. „Normalny”), maksymalną pojemność, liczbę cykli ładowania oraz opcję optymalizacji ładowania do 80%. Użytkownicy mogą również zobaczyć szczegóły dotyczące daty produkcji i pierwszego użycia baterii.

Kod znaleziony wcześniej w wersji beta oprogramowania iPadOS 17.5 wskazywał na menu „Kondycja baterii” i rzeczywiście, może być ono ograniczone tylko do nowych iPadów. Warto zauważyć, że odczyt „Liczba cykli ładowania” oraz opcja zapobiegania ładowaniu powyżej 80% były do tej pory ekskluzywnymi funkcjami iPhone’a 15 i nie można ich znaleźć w starszych modelach iPhone’ów.

Funkcja „Ograniczenie do 80%” działa inaczej niż funkcja „Optymalizowane ładowanie baterii” w starszych iPhone’ach. Optymalizowane ładowanie inteligentnie opóźnia ładowanie powyżej 80% do bardziej odpowiedniej pory, ucząc się codziennej rutyny ładowania urządzenia. Po włączeniu twardego limitu 80%, iPad nigdy nie naładuje się powyżej tego limitu, z wyjątkiem rzadkich sytuacji, w celu „utrzymania dokładnych szacunków stanu naładowania baterii”. Apple twierdzi, że skrócenie czasu pełnego naładowania baterii może zmniejszyć jej zużycie i wydłużyć żywotność.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx