piątek, 19 lipca

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Mount Sinai wykazało, że Apple Watch może skutecznie przewidzieć pozytywną diagnozę COVID-19 do tygodnia wcześniej od obecnych testów wymazowych z nosa na podstawie PCR.

Opublikowane w czasopiśmie Journal of Medical Internet Research badanie „Warrior Watch Study” obejmowało kilkuset pracowników służby zdrowia w Mount Sinai korzystających z dedykowanej aplikacji Apple Watch i iPhone’a do monitorowania i gromadzenia danych dotyczących zdrowia.

Wszyscy uczestnicy byli również zobowiązani do wypełniania codziennej ankiety przez kilka miesięcy, aby przekazać bezpośrednie informacje zwrotne na temat potencjalnych objawów koronawirusa i innych czynników, w tym stresu.

Gromadzenie danych trwało od kwietnia do września, a głównym punktem zainteresowania naukowców była zmienność rytmu serca (HRV), kluczowy wskaźnik obciążenia układu nerwowego. Ten punkt danych połączono ze zgłoszonymi objawami związanymi z chorobą, takimi jak gorączka, bóle, suchy kaszel oraz utrata smaku i węchu.

Naukowcy mają nadzieję, że wyniki ich badań pomogą wcześniej diagnozować przewidywane zakażenia i szybciej izolować osoby z podejrzeniem choroby od innych osób, które są zagrożone, bez konieczności wykonywania fizycznego testu lub wykonywania wymazów, zapobiegając potencjalnemu rozprzestrzenianiu się choroby, zanim ktoś stanie się wysoce zaraźliwy.

Według TechCrunch badanie będzie w przyszłości rozszerzane, aby przyjrzeć się, jakie inne urządzenia na rękę mogą ujawnić wpływ COVID-19 na zdrowie pracowników służby zdrowia, w tym jak takie rzeczy, jak sen i aktywność fizyczna mogą mieć związek z chorobą.

W trwających powiązanych badaniach Apple współpracuje obecnie z badaczami z Seattle Flu Study i wydziałem na University of Washington School of Medicine w celu zbadania, w jaki sposób zmiany tlenu we krwi i zmiany tętna mogą być wczesnymi sygnałami wystąpienia grypy lub COVID-19.

Poprzednie niezależne badania Apple Watch wykazały, że czujniki serca smartwatcha mogą być w stanie wykryć wczesne oznaki cukrzycy i zapewnić wczesne ostrzeżenie o migotaniu przedsionków.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx