poniedziałek, 24 czerwca

iPad vs Microsoft

Microsoft opublikował nową reklamę telewizyjną w serwisie YouTube pokazującą tablet Dell XPS 10 z systemem Windows RT. Reklama, która przypomina nieco spot Mac kontra PC, używa głosu Siri, aby porównać Tablet z systemem Windows do iPada. Podobny spot reklamował niedawno ASUSa VivoTab Smarta i został wypuszczony w zeszłym miesiącu.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-UGxKX6IU1U

Microsoft znalazł się pod falą krytyki za swoją stronę z porównaniami, na której w maju błędnie przedstawiał Tablet Windows jako większy niż iPad.

Nie za bardzo rozumiem myśli przewodniej i marketingu jaki chce osiągnąć Microsoft w swojej kampanii. Uciekanie się do najprostszych metod porównań detali, funkcji itp jest chyba ostatecznością. W ogóle można zauważyć pewną tendencję, że reklamy konkurencji Apple uderzają w ich kultowe produkty na zasadzie wytykania braków. Ale czy są to braki, czy na to właśnie liczymy wybierając Apple..

Najnowsza kampania reklamowa Apple koncentruje się na ludzi korzystających ze swoich produktów i urządzeń, a nie samych produktach i znacząco zmienia dotychczasowe podejście do reklamy Apple.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx