sobota, 27 listopada

OS X przeżywa stopniowy proces upodabniania się do iOS odkąd w zeszłym roku wydano wersję Lion, a prawdopodobnie będzie on kontynuowany przy tegorocznej premierze Mountain Lion. Według nowych plotek, nie tylko OS X będzie się upodabniał do iOS, ponieważ desktopowa wersja iPhoto (której kolejna aktualizacja ma nastąpić latem tego roku) ma zostać wyposażona w funkcje zastosowane w iOS’owej wersji aplikacji. 

Raport pochodzi z belgijskiej strony Apple Weetjes, która twierdzi, że nowe iPhoto będzie w dużym stopniu inspirowane aplikacją na iOS, w szczególności sposób obsługi retuszu zdjęć.

Kolejną zmianą ma być tworzenie albumów fotograficznych, które wcześniej udostępniane w serwisie MobileMe zostaną zastąpione możliwością tworzenia albumów w iCloud, tak jak w iPhoto na iOS.

Apple Weetjes mówi również, że nowa wersja iPhoto nie będzie działać na Snow Leopardzie. Do uruchomienia wymagać będzie systemu OS X Lion lub Mountain Lion.

Biorąc pod uwagę dotychczasowy wygląd aplikacji na komputery Mac nie zdziwiło by nas gdyby firma Apple całkowicie odmieniła program zbliżając go do wersji iOS. Najmądrzejszą rzeczą jaką Apple może zrobić z iPhoto to kontynuacja przyjaznej obsługi aplikacji zarówno dla zaawansowanego jak i początkującego użytkownika.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x