czwartek, 23 maja

Jak donosi The New York Times, niektórzy pracownicy Apple są zaniepokojeni funkcjonalnością i ceną nadchodzącego zestawu do rzeczywistości mieszanej firmy Apple.

Według ośmiu obecnych i byłych pracowników Apple, rozmawiających z The New York Times, początkowy entuzjazm wokół urządzenia w firmie najwyraźniej przerodził się w sceptycyzm. Zmiana tonu podobno oznacza bezprecedensowy poziom obaw związanych z nowym produktem Apple w firmie, w przeciwieństwie do poprzednich premier produktów, które były realizowane z determinacją i entuzjazmem.

Zestaw AR/VR pierwszej generacji jest rzekomo postrzegany jako pomost do przyszłych produktów, które wymagają przełomów technologicznych, ale wielu pracowników ma obawy związane z ceną urządzenia wynoszącą około 3000 dolarów, użytecznością i niesprawdzonym rynkiem. Sceptycy kwestionowali, czy urządzenie jest „rozwiązaniem na szukanie problemów”, w przeciwieństwie do iPoda i iPhone’a. Zestaw najwyraźniej nie był „kierowany taką samą klarownością” jak inne produkty Apple.

Niektórzy pracownicy Apple odeszli od projektu z powodu wątpliwości co do jego potencjału, podczas gdy inni zostali zwolnieni z powodu braku postępów w zakresie niektórych funkcji urządzenia, w tym Siri. Mówi się, że niezadowolenie dotyczy członków kierownictwa Apple, z których niektórzy kwestionowali perspektywy urządzenia.

The New York Times potwierdził wcześniejsze doniesienia, że zestaw AR/VR będzie wyposażony w ramkę z włókna węglowego, baterię montowaną na biodrze, skierowane na zewnątrz kamery, dwa wyświetlacze 4K, soczewki korekcyjne dla osób noszących okulary oraz „pokrętło rzeczywistości” do zwiększania lub zmniejszania rzeczywistego wideo z otaczającego środowiska.

Apple skupił się na zapewnieniu, że urządzenie doskonale sprawdza się w wideokonferencjach i czasie spędzonym jako wirtualny awatar, nazywając główną aplikację zestawu „współobecnością”. Pojawić się również mają na niego niestandardowe treści telewizyjne w wysokiej rozdzielczości od hollywoodzkich filmowców, w tym Jona Favreau. Pomimo podobieństw do zestawów słuchawkowych Meta i „metaverse”, oczekuje się, że Apple przedstawi urządzenie jako coś, co różni się od istniejących ofert.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx