wtorek, 19 stycznia

Apple wciąż pracuje nad tym, aby rozbudować funkcje swojego Apple TV, ale wygląda na to, że w tym roku nie zobaczymy już żadnej nowej wersji tego urządzenia. Tak przynajmniej wynika z dzisiejszego raportu Bloomberg, z którego możemy się dowiedzieć, że nowy Apple TV – czy też zupełnie nowy zestaw HDTV umożliwiający odbiór treści z sieci kablowej – na pewno nie pojawi się w tym roku.

Około miesiąc temu, The Wall Street Journal poinformował, że Apple prowadzi rozmowy z największymi operatorami telewizji kablowej w USA, nad zgodą na wykorzystanie swojego Apple TV do transmisji strumieniowej telewizji i innej zawartości.

Bloomberg donosi teraz, że rozmowy te nie idą w dobrym kierunku, a źródła znające plany spółki mówią, że Apple „nie wyda nowego produktu TV w tym roku.

Negocjacje między Apple i firmami medialnymi utknęły podobno na interfejsie oprogramowania. Apple chciałby konsekwentnie stosować własne oprogramowanie, a operatorzy kablowi także chcieliby mieć kontrolę nad tym oprogramowaniem. Obie strony są także w konflikcie nad tym, czy to Apple powinien sprzedawać nowy dekoder bezpośrednio użytkownikom, czy też urządzenie powinno być dystrybuowane przez firmy kablowe.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x