poniedziałek, 22 kwietnia

Coż..Musiało się tak skończyć, że ktoś wymyśli coś co upodobni iPada w tablet Microsoft Surface. A ten dodatek to etui z klawiaturą o nazwie Nibiqü. Produkt ten pojawiał się właśnie na Kickstarterze i ma dużą szansę by trafić do regularnej produkcji.

Jednak wiele osób nie chce zauważyć, że Surface nie jest w ogóle tabletem. To jest po prostu laptop z komputerowych części na całej górnej połowie wraz z ekranem, a w dolnej połowie z klawiaturą. Fakt, że klawiaturę i trackpad można odczepić, ale to szczegół realizacji a nie cel projektu. Microsoft nadal nie zdaje sobie sprawy, że laptopy wymierają.

I właśnie ten szczegół wykonania dał pomysł by zrobić jej wersję dla iPada. Nie, ta nie posiada trackpada, ale to dlatego, że Apple faktycznie projektuje swój system operacyjny zoptymalizowany pod palce, a nie mysz.

Nibiqü ma 3.5 mm grubości i waży zaledwie 200 gramów. Podłącza się do złącza dokującego iPada więc dodatkowe baterie nie są wymagane, ale jeśli musisz naładować iPada gdy pokrywa jest założona, można podłączyć magnetyczny adapter umożliwiający ładowanie.

Biorąc pod uwagę jakość wykonania, 150 dolarów za taki dodatek wydaje się całkiem rozsądną ceną. Pierwsi chętni mogą taką klawiaturę zamówić sobie już za 89 dolarów. Ale liczba promocyjnych sztuk jest ograniczona. Zainteresowanych odsyłamy na stronę projektu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx