wtorek, 18 czerwca

W wiadomości e-mail wysłanej do niektórych subskrybentów, Netflix poinformował, że od 31 lipca 2024 roku platforma nie będzie już dostępna na drugiej i trzeciej generacji Apple TV.

Netflix tłumaczy swoją decyzję chęcią „utrzymania najlepszej możliwej jakości usługi”, poprzez skupienie się na urządzeniach obsługujących najnowsze funkcje i aktualizacje.

Druga generacja Apple TV była pierwszym modelem z czarnym korpusem i aluminiowym pilotem Apple Remote. Stanowiło to odświeżenie w stosunku do srebrnego i białego Apple TV, który pierwotnie pojawił się w 2007 roku. Urządzenie napędzane było chipem A4 i oferowało maksymalną rozdzielczość obrazu 720p.

Druga generacja Apple TV była sprzedawana od 2010 do 2012 roku, kiedy to firma wprowadziła na rynek trzecią generację z chipem A5 i obsługą treści 1080p.

Oba modele działają na wczesnej wersji systemu iOS, która poprzedza tvOS i nie posiada App Store. Urządzenia te są klasyfikowane przez Apple jako przestarzałe i nie otrzymują już aktualizacji.

Netflix pozostanie dostępny na Apple TV HD (pierwotnie model czwartej generacji) oraz wszystkich modelach Apple TV 4K.

Po 31 lipca, użytkownicy starszych modeli Apple TV, którzy chcieliby nadal korzystać z serwisu Netflix, będą musieli przejść na nowszy model Apple TV lub skorzystać z innych kompatybilnych urządzeń, takich jak smart TV czy inne przystawki telewizyjne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx