poniedziałek, 17 czerwca

Według raportu The Wall Street Journal, nowy iPhone 5, który zostanie zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu – będzie wspierać sieć LTE 4G na całym świecie, oczywiście jeśli dany operator ją obsługuje.

Następny iPhone będzie działać na najszybszych sieciach bezprzewodowych na całym świecie w tym w USA, Europie i Azji i choć jest to mało prawdopodobne, aby było to dostępne u każdego operatora, powiedzieli ludzie znający sprawę.
[…]
Jest mało prawdopodobne, aby LTE działało u wszystkich operatorów sieci we wszystkich krajach, choć nie jest jasne, które częstotliwości zostałyby pominięte.

Pierwszym urządzeniem Apple obsługującym sieć LTE 4G był trzeciej generacji iPad, który wspierał tylko sieci w USA – AT & T i Verizon – lecz niestety nie działał w skali międzynarodowej. Temat ten poruszany był w skargach w wielu krajach w tym w Australii i Europie.

Na podstawie planu działania chipów mobilnych Qualcomm, przewidziano już z rok temu, że iPhone nie będzie posiadał LTE,  aż mniej więcej do tego kwartału. Chipset, który oferuje prędkość LTE przy znacznie zmniejszonym poborze mocy to Qualcomm MDM9615. Co ciekawe, pojawił się on na rynku właśnie teraz – w sam raz dla nowego iPhone’a 5.

Żywotność baterii jest kwestią sporną dla Apple, a inżynierowie firmy nie chcą iść na kompromis typu czy wspierać większą prędkość transmisji danych, czy przedłużyć czas baterii. Nowa bateria iPhone’a 5 ma mieć moc 3,8 V i 5,45 watogodzin i być tylko odrobinę większa od tej z iPhone’a 4S.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx