czwartek, 30 marca

procesor A8 Apple

Oprócz większego wyświetlacza, nadchodzący iPhone 6 od Apple może dysponować również szybszym procesorem A8, który przepchnie system poza próg 2,0 GHz, twierdzi GforGames powołując się na chińskie źródła cnBeta.

Według najnowszych informacji, firma Apple rzekomo zwiększy częstotliwość procesora następnej generacji do 2,0 GHz lub nawet więcej, w porównaniu do prędkości taktowania 1,3 GHz (iPhone 5S oraz iPad mini Retina) lub 1,4 GHz (iPad Air) w procesorze A7. Chip utrzyma 64-bitową, dwurdzeniową architekturę procesorów A7 obecnej generacji, ale będzie produkowany w procesie 20 nm zamiast 28-nm jak A7. TSMC i Samsung są uważani za podstawowych producentów wytwarzających procesory A8 dla przyszłych urządzeń Apple z systemem iOS.

Choć konkurencyjne telefony produkowane są z procesorami czterordzeniowymi, to decyzja Apple na pozostaniu przy projekcie dwurdzeniowym może być wynikiem wykorzystania przez firmę specjalnie zaprojektowanych i zoptymalizowanych dla iOS procesorów, a nie wykorzystanie szeroko dostępnych. Optymalizacja ta została wykazana już w obecnej dwurdzeniowej wersji A7, która w testach przewyższa wyniki innych graczy na rynku telefonów komórkowych. W szczegółowej analizie A7 zaraz po jego wypuszczeniu serwis AnandTech stwierdził, że choć wydajność A7 jest na najwyższym poziomie, to jest jeszcze sporo do zrobienia by aplikacje iOS w pełni wykorzystywały jego dostępną moc obliczeniową.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szemot
Szemot
8 lat temu

No właśnie ciekaw jestem o ile prawdą jest, że A8 miałby być 4-rdzeniowy to czy obecne aplikacje wykorzystają potencjał czy jak większość androidowych nadal będą wykorzystywać 2 rdzenie. Podejrzewam iż deweloperzy projektowali je na sztywno dla 2 rdzeni. O ile w grze to nie ma znaczenia bo skoro działałą idealnie na 2 rdzeniach to nie można działać na czterech 2x bardziej idealnie 😉 Ale taki edytor video czy nawet głupi FB mógłby na tym zyskać.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx