środa, 26 stycznia

Szacuje się, że globalne dostawy smartfonów spadły w lutym 2020 roku o 38 procent, co oznacza największy jak dotąd spadek w historii światowego rynku smartfonów, wynika z nowych danych udostępnionych przez Strategy Analytics.

Producenci smartfonów sprzedały w lutym 2020 roku 61,8 mln sztuk, w porównaniu z 99,2 mln sztuk w lutym 2019 roku.

Popyt na smartfony w Azji znacznie spadł w lutym, co doprowadziło do znacznego spadku sprzedaży, ponieważ niższy popyt w Azji spowodował spadek dostaw na całym świecie. Niektóre azjatyckie fabryki nie były w stanie produkować smartfonów z powodu kwarantanny i ograniczeń w podróżowaniu, a klienci nie mogli lub nie chcieli opuszczać domów, aby odwiedzić sklepy detaliczne i kupić nowe urządzenia.

„W lutym 2020 roku nastąpił największy spadek w historii światowego rynku smartfonów. Podaż i popyt na smartfony spadły w Chinach, spadły w Azji i zwolniły w pozostałych częściach świata. Jest to okres, o którym przemysł smartfonów będzie chciał zapomnieć.”

Starszy analityk Strategy Analytics, Yiwen Wu, powiedział, że choć obecnie w Chinach pojawiają się oznaki ożywienia, oczekuje się, że globalne dostawy smartfonów pozostaną słabe w marcu 2020 roku, ponieważ wiele krajów wciąż walczy z koronawirusem.

Sam Apple już w lutym poinformował, że jego przychody z pierwszego kwartału nie osiągną założonych przychodów, choć nie będziemy wiedzieć, jak daleko poniżej docelowych wartości wyląduje Apple, dopóki nie pojawią się oficjalne wyniki w kwietniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x