wtorek, 20 lutego

Według nowego raportu analityka TF International Securities, Ming-Chi Kuo, najnowsze procesory Apple będą w przyszłości dostępne wyłącznie w wyższych modelach Pro iPhone’a.

Wcześniej w tym roku Kuo informował, że tylko modele iPhone’a 14 Pro będą wyposażone w chip A16, podczas gdy standardowe modele iPhone 14 i iPhone 14 Max pozostaną wyposażone w chip A15.

Ta przepowiednia była intrygująca z dwóch powodów. Po pierwsze, Apple zawsze używał tego samego chipa we wszystkich modelach iPhone’a z tej samej serii. Po drugie, ostatni raz, gdy Apple ponownie użył procesora poprzedniej generacji w nowym iPhonie, był pierwszy model iPhone’a a następnie iPhone 3G, z których oba korzystały z identycznych chipów 412 MHz ARM 11.

Pomimo tego, dobrze poinformowany dziennikarz Bloomberga Mark Gurman zgodził się później z oczekiwaniami Kuo, sugerując, że „poza próbą wyróżnienia modeli Pro”, do decyzji Apple o ograniczeniu nowszego procesora tylko do modeli Pro mogły się przyczynić utrzymujące się niedobory chipów.

Jednak Kuo twierdzi teraz, że niedobory chipów są mniej ważnym czynnikiem kierującym myśleniem Apple. Jest to podobno część długoterminowej strategii dywersyfikacji, która będzie miała zastosowanie również do przyszłorocznej serii iPhone 15 i kolejnych iPhone’ów po 2023 roku.

W artykule na swoim blogu, Kuo ponownie potwierdza, że najnowszy chip A16 będzie przeznaczony wyłącznie dla modeli „Pro”, „znacząco zwiększając udział sprzedaży wyższych modeli iPhone’a w drugiej połowie 2022 roku do 55-60% (w porównaniu do 40-50% w przeszłości), na czym skorzystają również dostawcy komponentów do tylnej kamery tego modelu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx