niedziela, 4 czerwca

Nowe modele iPhone’a 13 Pro będą obsługiwać nagrywanie wideo 4K w ProRes, ale jest tu pewien drobny haczyk.

Jeśli będziecie chcieli nagrywać wideo w najwyższej jakości – będziecie potrzebowali iPhone’a 13 Pro lub Pro Max z co najmniej 256 GB pamięci wewnętrznej.

Na stronie specyfikacji technicznej nowych urządzeń oraz w komunikacie prasowym zapowiadającym nowe modele iPhone 13 Pro, Apple informuje, że jeśli posiadacie iPhone’a 13 Pro lub iPhone’a 13 Pro Max z podstawową pamięcią 128 GB, będziecie ograniczeni do nagrywanie wideo 1080p ProRes z prędkością 30 klatek na sekundę.

Do nagrywania wideo ProRes w 4K przy 30 klatkach na sekundę wymagane są większe pojemności 256 GB, 512 GB lub 1 TB.

Nagrywanie wideo ProRes w rozdzielczości do 4K z częstością 30 kl./s (1080p z częstością 30 kl./s w modelu ze 128 GB pamięci masowej)

Przeznaczony dla profesjonalistów kodek ProRes zapewnia wyższą wierność kolorów i mniejszą kompresję i jest często używany w reklamach, filmach fabularnych i transmisjach telewizyjnych. Dzięki obsłudze ProRes użytkownicy iPhone’a 13 Pro i Pro Max mogą przechwytywać, edytować i udostępniać profesjonalnej jakości wideo bezpośrednio na swoich urządzeniach.

Obsługa ProRes nie będzie dostępna zaraz po wypuszczeniu modeli iPhone 13 Pro i pojawi się w przyszłej aktualizacji iOS 15.

Wraz z ProRes, nowe iPhone’y 13 Pro i Pro Max oferują znacznie ulepszone obiektywy ultraszerokokątny, szerokokątny i teleobiektyw z lepszą wydajnością przy słabym oświetleniu, funkcjami makro, trybem nocnym, kinowym nagrywaniem wideo dla przejść głębi ostrości oraz stylami fotograficznymi dla ulepszania zdjęć.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
1 rok temu

To się nazywa wychędożyć nabywcę?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx