piątek, 19 kwietnia

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple pracuje nad nowym zewnętrznym monitorem dla komputerów Mac, który będzie działał również jako rodzaj inteligentnego wyświetlacza domowego, gdy nie jest używany.

W swoim najnowszym newsletterze Power On, Gurman mówi, że Apple opracowuje wiele nowych propozycji monitorów, z których niektóre prawdopodobnie będą następcami Studio Display i Pro Display XDR oraz jednym, który może mieć inteligentne funkcje czuwania zasilane przez wbudowany czip urządzenia iOS.

Jeśli doniesienia Gurmana są trafne, nie byłby to pierwszy przypadek użycia czipu Apple Silicon w zewnętrznym wyświetlaczu. Apple dodał już dedykowany czip A13 w swoim istniejącym 27-calowym monitorze Studio Display, ale jego funkcjonalność ogranicza się do obsługi funkcji Centrum uwagi i dźwięku przestrzennego.

Wykorzystanie chipa urządzenia iOS do zasilania niezależnych inteligentnych funkcji w bezczynności monitora byłoby kolejnym ewolucyjnym krokiem i prawdopodobnie polegałoby na rozszerzonej wersji nowej funkcji Stan gotowości w iOS 17, która zamieni ładującego się iPhone’a w orientacji poziomej w domowe centrum z pełnoekranowymi widżetami. Jeśli chodzi o to, kiedy będziemy mogli zobaczyć inteligentny monitor, Gurman mówi, że nie spodziewa się premiery wcześniej jak w 2024 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx