sobota, 1 kwietnia

Nowy monitor Pro Display XDR firmy Apple może być wyposażony opcjonalnie w szkło nanostrukturalne, które jest wytrawiane na poziomie nanometrycznym w celu zmniejszenia odbicia, ograniczając odblaski do absolutnego minimum.

Szkło nanostrukturalne kosztuje dodatkowe 4000 złotych, a jak się okazuje, wpływa również na sposób czyszczenia Pro Display XDR.

Zgodnie z dokumentem wsparcia Apple, Pro Display XDR ze szkłem nanostrukturalnym należy czyścić tylko suchą ściereczką polerską, którą dodaje Apple do zestawu. Do czyszczenia szkła nie należy używać wody ani płynów.

Apple ostrzega, że właściciele Pro Display XDR nigdy nie powinni używać żadnych innych ściereczek do czyszczenia szkła, a jeśli dołączona sucha ściereczka do polerowania zginie, należy skontaktować się z pomocą techniczną Apple, aby można było zamówić kolejną. Nie ma jeszcze informacji o tym, czy Apple pobiera jakąś opłatę za zastępcze ściereczki do czyszczenia.

Apple podaje również szczegółową instrukcję dotyczącą prania szmatki polerskiej. Obejmuje ona ręczne pranie ściereczki do polerowania w płynie do naczyń i wodzie, dokładne wypłukanie, a następnie pozostawienie do wyschnięcia na powietrzu przez co najmniej 24 godziny.

Standardowe szkło monitora Pro Display XDR można czyścić standardową ściereczką z mikrofibry z niewielką ilością wody, a obudowę można czyścić miękką, lekko wilgotną, niestrzępiącą się szmatką.

Od czasu ogłoszenia, Pro Display XDR był przedmiotem wielu żartów, ponieważ Apple pobiera 23 999 złotych za wyświetlacz, a dodatkowe 4 799 złotych za stojak do niego. Potrzeba konkretnej ściereczki czyszczącej zaprojektowanej przez Apple raczej nie pomoże w tej sytuacji.

Monitor Pro Display XDR, który ma być używany wraz z komputerem Mac Pro, jest dostępny od wczoraj. Zamówione Pro Display XDR ze szkłem standardowym zaczną docierać do klientów 20 grudnia, ale Pro Display XDR ze szkłem nanostrukturalne będą dostępne dopiero 21 stycznia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx