poniedziałek, 27 maja

Zgodnie z tweetem opublikowanym przez konto „RGcloudS”, iPhone 15 będzie wyposażony w hybrydowe soczewki szklano-plastikowe z przysłoną f/1,7, a Apple ma rozszerzyć tą technologię w kolejnych generacjach iPhone’a.

Zmiana ta sprawi, że seria iPhone 15 stanie się pierwszymi globalnymi smartfonami z hybrydową konstrukcją obiektywu, ponieważ do tej pory urządzenia z tą technologią, takie jak Xiaomi, są sprzedawane tylko w Chinach. Obiektyw hybrydowy będzie podobno składał się z jednego elementu szklanego i sześciu elementów plastikowych. Obecnie szerokokątny aparat w całej ofercie iPhone’a 14 ma siedem plastikowych obiektywów.

Główny aparat iPhone’a 15‌ również będzie miał przysłonę f/1,7, co stanowi niewielką poprawę w stosunku do przysłony ƒ/1,79 oferowanej w modelach iPhone’a 14 Pro. Oczekuje się, że modele ‌iPhone 15‌ i ‌iPhone 15‌ Plus będą wyposażone w 48-megapikselowy tylny aparat wprowadzony w ‌iPhonie 14 Pro‌ i ‌iPhone 14 Pro‌ Max. ‌iPhone 14‌ i ‌iPhone 14‌ Plus mają przysłonę f/1,5, co oznacza, że ‌iPhone 15‌ i ‌iPhone 15‌ Plus mogą spodziewać się w tym roku jej obniżenia.

Chociaż oczekuje się, że urządzenia będą korzystać z tego samego 48-megapikselowego czujnika Sony IMX, co iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, większy otwór przysłony pozwoli aparatowi szerokokątnemu uchwycić do 20 procent więcej światła. Wpuszczanie większej ilości światła do aparatu zapewnia lepszą wydajność w warunkach słabego oświetlenia i możliwość korzystania z krótszych czasów otwarcia migawki. Może również tworzyć płytszą głębię ostrości, co może uwydatnić temat zdjęcia poprzez większe rozmycie tła.

W przyszłorocznym ‌iPhonie 16‌ Pro Max Apple podobno zmodernizuje szerokokątny aparat do ośmioczęściowej hybrydowej konstrukcji obiektywu z dwoma szklanymi elementami i sześcioma plastikowymi elementami. Wprowadzi także pięcio- i sześcioelementowe obiektywy hybrydowe do teleobiektywów i ultraszerokokątnych aparatów dostarczanych przez Sunny Optical Technology.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx