poniedziałek, 11 grudnia

Apple Watch

Analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, który ma na swoim koncie mnóstwo trafnych raportów poświęconych Apple wydał nową notatkę dla inwestorów szacując, że globalne wstępne zamówienia na Apple Watch przekroczyły liczbę 2,3 miliona sztuk. Wcześniejsze badania Slice Intelligence szacowały poziom 1 miliona sztuk zamówionych Apple Watch,  ale w samych Stanach Zjednoczonych.

Kuo zauważa, że Apple planuje rozszerzyć łańcuch dostaw dla Apple Watch, a firma z Cupertino kieruje produkcję na 2 – 3 mln sztuk miesięcznie. Ocenia on jednak, że wąskim gardłem produkcji mogą być wibratory mocowane na tylnej części części urządzenia i pochodzące od AAC, oraz wyświetlacze AMOLED dostarczane przez LGD.

Problemy techniczne związane z elementami wibrującymi dla Apple Watch związane są z mniejszym rozmiarem niż tych do iPhone’a, oraz potrzebą dokładniejszej częstotliwości drgań niż wibrator w iPhone’ie. Dodatkowo, wyświetlacz AMOLED potrzebuje zarówno dobrej jakości kolorów jak i długiej żywotności.

Kuo przewiduje, że Apple może się zmierzyć z wąskim gardłem w czerwcu, kiedy to nagle wyprodukowanie 2,5 mln sztuk nie będzie możliwe jeśli problemy produkcyjne nie znikną. Nie jest on również pewien, czy Apple Watch będzie hitem, szacując, że mniej niż jedna dziesiąta właścicieli iPhone’a nie zamówiła wstępnie Apple Watch, co sugeruje, że zrobili to przede wszystkim najbardziej zatwardziali fani.

Apple wciąz nie podał jeszcze oficjalnych wyników sprzedaży Apple Watch, więc dokładna liczba wstępnych zamówień na zegarek dopiero się ukaże. Apple Watch został wyprzedany w internetowym systemie zamówień w ciągu 6 godzin od rozpoczęcia przyjmowania wstępnych zleceń, a wiele dat orientacyjnych dostaw zostało przesuniętych do czerwca. Apple jednak zapewnia, że postara się dostarczyć urządzenia nawet wcześniej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx