poniedziałek, 5 grudnia

Microsoft zaprezentował wczoraj swój własny tablet Surface, którym ma konkurować z iPadem firmy Apple, Google Android, oraz własnymi partnerami produkującymi sprzęt komputerowy.

Microsoft Surface to 10,6-calowy tablet działający na systemie Windows 8, który pojawi się w różnych wersjach. Każda, wyposażona będzie w dotykowy ekran. Jeden model napędzany będzie przez procesor ARM (taki jak w iPadzie) i będzie zbliżony parametrami bardziej do tradycyjnego tabletu działając na systemie Windows RT. Drugi napędzany będzie procesorem Intela Ivy Bridge i działać będzie na Windowsie 8.

Wersja z Windowsem RT będzie miała grubość 9.3mm i waży 0,68 kg. Zawierać będzie wbudowaną podpórka i wg Microsoftu jest pierwszym urządzeniem z obudową magnezową w technologii PVD. Wersja ta sprzedawana będzie z dyskiem 32GB lub 64GB.

Tablet Surface z procesorem Intel będzie oparty na systemie Windows 8 Pro. Będzie miał 13,5 mm grubości i wagę 0,86 kg. Dodatkowo oferować będzie wsparcie USB 3.0. Ta szczególna wersja będzie również posiadała obudowę z magnezu i wbudowaną podpórka, ale dostępna będzie z większymi dyskami 64GB lub 128GB. Wersja Intel zawierać będzie dodatkowe wsparcie cyfrowego atramentu przez pióro, dołączone magnetycznie do obudowy tabletu.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dpzu3HM2CIo

Oprócz samego tabletu, Microsoft będzie sprzedawał dwa rodzaje etui podobnych do iPad’owego Smart Cover, które przyczepiają się do powierzchni magnetycznej Surface. W przeciwieństwie do etui Apple, które służy tylko jako ochrona ekranu, jak i podstawka, etui Microsoftu Touch Cover i Type Cover mają pełnić funkcję pełnowymiarowej klawiatury z wbudowanym gładzikiem. Microsoft twierdzi, że korzystanie z nich jest „dwa razy wydajniejsze jak pisanie na szkle”( jasna aluzja do iPad’owej klawiatury ekranowej).

Microsoft nie udostępnia żadnych informacji o cenach i dostępności, mówiąc, że zarówno wersja ARM jak i Intel będzie konkurencyjna cenowo z podobnymi produktami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx