poniedziałek, 15 sierpnia

microsoft-band

Firma Microsoft zaprezentowała swoją opaskę fitnessową Microsoft Band. Urządzenie od dziś trafiło do sprzedaży w sklepach internetowych i detalicznych Microsoftu za 199 dolarów.

Microsoft Band została zaprojektowana do ciągłej pracy 48 godzin na jednym ładowaniu i może być noszona przez cały dzień i całą noc, ponieważ śledzi zarówno aktywność fizyczną jak i sen. Zawiera 10 czujników, które monitorują standardowe statystyki zdrowotne, takie jak tętno, a także unikalne sensory danych, których nie posiadają inne tego typu opaski fitnes, jak czujnik UV do pomiaru ekspozycji na słońce i galwanicznej reakcji skóry, która może zidentyfikować stres. Podobnie jak w inteligentnych zegarkach, Microsoft Band może również otrzymywać powiadomienia z smartfona użytkownika.

Microsoft uruchomił również w chmurze specjalny, dodatkowy serwis o nazwie Microsoft Health, który może zbierać dane zarówno z Microsoft Band jak i innych urządzeń do gromadzenia danych z ćwiczeń, takich jak smartfony i inne opaski fitness. Usługa obsługiwana jest w internecie jak i przez wiele platform mobilnych, takich jak iOS, Android i Windows Phone. Aplikacja na Windows Phone integruje również asystenta głosowego Microsoftu Cortana.

Firma twierdzi również, że funkcje urządzenia i usług będą rozwijane, a użytkownicy będą mogli mogli nią płacić za zakupy w Starbucks i będą mogli zobaczyć, jak konkretne wydarzenia z ich życia wpływają na ich zdrowie lub sen. Microsoft Band jest już dostępny za 199 dolarów na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx