sobota, 24 lutego

Office 2016 dla Mac

Po okresie testów beta, który rozpoczął się w marcu, Microsoft ogłosił oficjalne wprowadzenie nowej generacji oprogramowania biurowego przeznaczonego dla użytkowników komputerów Mac, Office 2016. Oprogramowanie Office 2016 jest zupełnie nową aktualizacją pakietu dla Mac od czasów Office 2011 i przynosi nowe wersje programów Word, Excel i PowerPoint z przeprojektowanym interfejsem zoptymalizowanym pod ekrany Retina, nowymi funkcjami i koncentrując się na współpracy i integracji z usługami w chmurze.

Jeśli korzystasz już z pakietu Office na komputerze PC lub iPadzie, bez problemu odnajdziesz się się w nowym pakiecie Office 2016 dla komputerów Mac. Działa on zgodnie z oczekiwaniami, z tym samym znanym interfejsem wstążek i potężnym panelem zadań. Użytkownicy komputerów Mac z pewnością docenią zmodernizowany pakiet Office i jego możliwości na komputerach Mac takie jak widok pełnoekranowy i gesty Multi-Touch. Dzięki pełnej obsłudze wyświetlaczy Retina, dokumenty biurowe są ostrzejsze i bardziej żywe niż kiedykolwiek.

Office 2016 dla komputerów Mac posiada wiele elementów zawartych w Windowsowej wersji pakietu Office oraz aplikacjach mobilnych dla lepszej integralności pomiędzy platformami. Na przykład, Office dla komputerów Mac używa teraz menu Wstążki, w którym funkcje zorganizowano w intuicyjne zestawy. Oprogramowanie posiada nowy wygląd w stylu Yosemite, korzystając z funkcji takich jak wsparcie pełnego ekranu i wyświetlaczy Retina, gestów multi-touch, a integracja z chmurą sprawia, że wszystkie pliki Microsoft dostępne są na wielu różnych urządzeniach.

Word 2016 dla kompuerów Mac zawiera najlepsze narzędzia do tworzenia i recenzowania w programie Word sprawiając, że tworzenie dopracowanych dokumentów jest naprawdę łatwe. W nowym okienku Więcej informacji w programie Word prezentowane są powiązane informacje kontekstowe z sieci Web. Karta Projektowanie umożliwia zarządzanie układem, kolorami i czcionkami w całym dokumencie. Współpraca przy użyciu wbudowanych narzędzi do udostępniania i recenzowania dokumentów pozwala zrobić więcej. Kilka osób może jednocześnie pracować nad tym samym dokumentem i za pomocą komentarzy z wątkami prowadzić konwersację obok odpowiedniego tekstu.

PMG_Image_Word_860x503

Excel 2016 dla komputerów Mac umożliwia przekształcanie liczb we wnioski. Znane skróty klawiaturowe i ulepszenia wprowadzania danych, takie jak Konstruktor formuł i Autouzupełnianie, natychmiast poprawiają efektywność. Program Excel ułatwia także wizualizowanie danych przez polecanie wykresów najlepiej pasujących do używanych liczb i pozwalanie na szybkie podglądanie różnych opcji. Nowe fragmentatory tabeli przestawnej ułatwiają odnajdowanie wzorców w dużych ilości danych.

PMG_Image_Excel_860x503

PowerPoint 2016 dla komputerów Mac pozwala na stworzenie prezentacji z entuzjazmem i przekonaniem. W nowym widoku prezentera w programie PowerPoint podczas wyświetlania właściwej prezentacji dla odbiorców na dużym ekranie na komputerze Mac jest wyświetlany bieżący slajd, następny slajd, notatki prelegenta i czasomierz. Nowe okienko Animacja ułatwia projektowanie i dostosowywanie animacji oraz dostrajanie przejść slajdów w celu uzyskania dopracowanego produktu końcowego. W łatwy sposób możemy udostępniać prezentację i zapraszać inne osoby do jednoczesnej pracy nad tą samą prezentacją.

PMG_Image_PowerPoint_860x503

Outlook dla Mac sprawia, że zarządzanie pocztą e-mail, kalendarzem, kontaktami i zadaniami nigdy nie było łatwiejsze. Nowy program Outlook dla komputerów Mac obsługuje wypychanie wiadomości, dzięki czemu skrzynka odbiorcza jest zawsze aktualna. Nowy ulepszony widok konwersacji automatycznie organizuje skrzynkę odbiorczą na podstawie wątków konwersacji, więc nigdy nie będziesz już szukać powiązanych wiadomości. A nowy podgląd wiadomości udostępnia pierwsze zdanie wiadomości e-mail tuż poniżej wiersza tematu, aby pozwolić Ci szybko zdecydować, czy chcesz przeczytać wiadomość teraz, czy później.

PMG_Image_Outlook_860x503

Office 2016 dla komputerów Mac jest dostępny dla wszystkich użytkowników usługi Office 365 od wczoraj i jest oficjalnie obsługiwany na wszystkich komputerach z najnowszą wersją systemu OS X Yosemite. Office dla komputerów Mac będzie również dostępny do kupienia jednorazowo od września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
prawda
prawda
8 lat temu

a Access dalej olany

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx