piątek, 19 lipca

Firma Microsoft oficjalnie zakończyła wsparcie dla pakietu Office for Mac 2011 zgodnie z planem, prawie siedem lat po premierze tego pakietu oprogramowania.

Wersje Word, Excel, Outlook i PowerPoint z 2011 roku nie będą już otrzymywać nowych funkcji ani aktualizacji zabezpieczeń od 10 października 2017 r. Jakakolwiek forma płatnych lub bezpłatnych pomocy technicznej od firmy Microsoft również zakończyła się bezpowrotnie.

Microsoft Lync for Mac 2011 nadal ma przedłużony okres pomocy technicznej do 9 października 2018 roku w celu uzyskania wszelkich aktualizacji zabezpieczeń.

Ponieważ trwający zazwyczaj pięć lat okres wsparcia pakietu Office for Mac 2011 został już i tak przekroczony, nie przedłużono go dla tych aplikacji. Innymi słowy, jakiekolwiek wsparcie całkowicie się skończyło.

Wcześniej w tym roku firma Microsoft poinformował, że nawet nie testował programów Word, Excel, PowerPoint, Outlook i Lync na platformie macOS High Sierra. Jednak niektórzy użytkownicy w sieci informowali, że pakiet jest w większości funkcjonalny na nowym systemie operacyjnym.

Firma Microsoft rekomenduje użytkownikom uaktualnienie do pakietu Office 2016 for Mac, który jest w pełni obsługiwany przez system macOS High Sierra. Wymagany do niego jest system OS X 10.10 lub nowszy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx