poniedziałek, 11 grudnia

Udział w rynku polskim urządzeń firmy Apple wciąż daleki jest od europejskiego, a jeszcze dalszy od rynku amerykańskiego. Choć wśród rodzimych użytkowników cieszą się one coraz większą popularnością, a i sam Apple coraz bardziej się o to stara, to biorąc pod uwagę politykę cenową firmy, która zawsze ceniła się wyżej od konkurencji, pozostają urządzeniami nie na każdą polską kieszeń.

Co jednak zrobić, kiedy marzenie o urządzeniu z logiem jabłka spędza nam sen z powiek? Może warto pomyśleć o sprzęcie używanym. Używanym, co nie musi od razu oznaczać gorszym. Celowo napisałem „nie musi”, bo przecież powiecie zaraz, że kupno sprzętu używanego to trochę kupowanie kota w worku. I jest w tym trochę racji.

Decydując się na sprzęt używany mamy do wyboru przede wszystkim różnego rodzaju serwisy aukcyjne. Tu teoretycznie widzimy sprzęt na zdjęciach, czytamy pełne opisy, w dobrym układzie możemy nawet umówić się ze sprzedającym na oględziny. I na tym koniec. Decyzja o stanie technicznym sprzętu nigdy nie będzie nam na 100% znana.

A co jeśli używany sprzęt moglibyście kupić z pewnego źródła? Od firmy, która współpracuje z autoryzowanym serwisem Apple, od firmy, która od podstaw sprawdzi jego stan, pochodzenie i legalność oraz przygotuje dla nowego użytkownika. Z takimi właśnie założeniami wchodzi na rynek całkiem nowy, ale bardzo dobrze rokujący serwis o nazwie mBazaar.pl. W oficjalnej notatce prasowej czytamy:

„…w odpowiedzi na rosnące potrzeby użytkowników, powstał serwis mBazaar.pl. Jego ideą jest maksymalne ułatwienie klientom dostępu do ich ulubionej marki, a także ugruntowanie pozycji Apple w Polsce…”

Jak dla mnie pomysł świetny. Idea jeszcze lepsza. Bo przecież Apple (wbrew temu, co uważa wielu jego przeciwników) nie jest firmą tylko dla bogaczy. Tu nie chodzi o szpan, o to by się pokazać. Firmie zależy na sprzedaży urządzeń, które mają być dla ludzi, a przede wszystkim mają im służyć i pomagać. Zatem jeśli tej firmie też na tym zależy… świetnie.

Wszedłem z ciekawości na stronę. Wszystko wydaje się proste. Chcemy coś sprzedać, wpisujemy numer seryjny urządzenia i po szybkiej kalkulacji w trybie natychmiastowym otrzymujemy proponowaną cenę. Wpisałem z ciekawości numer seryjny swojego iPhone’a 5, nad sprzedażą którego wciąż się zastanawiam biorąc pod uwagę zmianę na model 5S. Chwila obliczeń i znam ofertę. Nie będę tu pisał, jaką sumę mi zaproponowano, nie będę oceniał czy to dużo czy mało. Chciałbym, aby odwiedzający mBazaar sami to ocenili. Z tego co się dowiedziałem i co najbardziej mnie cieszy to największe zainteresowanie i największy ruch jest w tym momencie na komputerach Mac i iPadach. To bardzo dobrze, bo kupno używanego komputera zawsze może być owiane największym ryzykiem. Po tym jak Apple wydał darmowy system, który wspierany jest nawet przez starsze maszyny, nie trzeba od razu wydawać fortuny, aby mieć swojego wymarzonego Maca.

Nie byłem w stanie poznać jeszcze cen oferty sprzedażowej, gdyż serwis dopiero się rozkręca i w tym momencie skupuje urządzenia do przyszłej odsprzedaży. W tym celu zajrzę tam za jakiś czas.

Tak czy inaczej życzę twórcom serwisu powodzenia w działaniu i trzymam kciuki za rozkręcenie pomysłu. Jeśli oferowane ceny skupu i sprzedaży zostaną odpowiednio wyważone, tak aby każda strona była zadowolona – mBazaar.pl ma szansę stać się jedynym miejscem skupiającym obecnych, nowych a także przyszłych fanów urządzeń Apple.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx