czwartek, 18 lipca

Mash Clash

Mash Clash jest nową relaksującą grą zręcznościową inspirowaną „Grą z życie”, jedną z pierwszych i najbardziej znanych przykładów automatu komórkowego, wymyśloną w roku 1970 przez brytyjskiego matematyka Johna Conwaya. 

Gra rozgrywa się w turach a jej tematyką jest konflikt dwóch armii grzybów. Armie te próbują dominować na planszy zajmując coraz więcej komórek. Pomysł zderzenia dwóch kolorowych armii powstał w temacie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Minimalistyczna grafika i relaksująca muzyka jest drogą artystycznej ucieczki od agresji wojny.

Gra została stworzona przez tylko jedną osobę: programistę, projektanta gier i grafika w jednym.

„Potrzeba jest matką wynalazku. Jestem tylko prostym, zwykłym facetem” wyjaśnił Roman Ilyukhov, założyciel i prezes Moskiewskiej bazy Very Apps. „W okolicznościach jakie mają miejsce teraz na Ukrainie, Mash Clash jest moją parodią rządów Putina i ucieczką do świata gry fantasy.”

Gracz aby wygrać grę na każdym poziomie może korzystać ze specjalnych funkcji. Każdy poziom ma je zupełnie inne. Gra nie jest prosta i trzeba dobrze zrozumieć jej zasady i założenia, aby móc przejść dany poziom. Zmusza do myślenia, a to z kolei powoduje że szybko się nie znudzi. Deweloper obiecuje comiesięczny update dodający nowy poziomy.

screen1

screen2

Gra nie jest darmowa, ale w związku z tym deweloper zdecydował się nie umieszczać w niej żadnych dodatkowych zakupów. Kosztuje 1,99 EUR i możecie ją kupić w App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx