niedziela, 3 marca

Google oficjalnie dodał do aplikacji Mapy możliwość zobaczenia ograniczeń prędkości i radarów w ponad 40 krajach.

Ta funkcja była wcześniej wyłącznie dostępna w mapach Waze, które są również własnością Google. Wprowadzenie pokazywania radarów się w aplikacji Mapy rozpoczęło się już w styczniu, ale ograniczono się wtedy do niewielkiej liczby krajów.

Wszyscy nienawidzimy mandatów za przekroczenie prędkości, ale teraz dzięki Google Maps można ich łatwo uniknąć. Z aplikacji można dowiedzieć się jakie jest ograniczenie prędkości na danej drodze oraz ustawione na niej radary. Ograniczenie prędkości jest wyświetlane w dolnym rogu aplikacji iOS. Radary pojawiają się jako małe ikony aparatu na drodze, na której się znajdują.

Niestety funkcja radarów nie jest tak rozbudowana jak dane crowdsourcingu Waze, które pozwalają również zobaczyć policję, kolizje drogowe, zamknięcia dróg, ceny paliw i wiele innych na drodze. Ale jeśli jesteście zwykłymi użytkownikami aplikacji Mapy, to jest to pożyteczny dodatek do aplikacji.

Dane dotyczące ograniczenia prędkości i radarów zobaczycie teraz oprócz Polski również w Australii, Brazylii, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Indiach, Meksyku, Rosji, Japonii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Estonii, Finlandii, Grecji, na Węgrzech, Islandii , Izraelu, Włoszech, Jordanii, Kuwejcie, Łotwie, Litwie, Malcie, Maroko, Namibii, Holandii, Norwegii, Omanie, Portugalii, Katarze, Rumunii, Arabi Saudyjskiej, Serbii, Słowacji, Republice Południowej Afryki, Hiszpanii, Szwecji, Tunezji i Zimbabwe.

Wprowadzenie aktualizacji do wszystkich użytkowników w tych lokalizacjach może zająć trochę czasu, więc nie martwcie się, jeśli nie widzicie radarów od razu.

[AKTUALIZACJA]: Biuro prasowe Google poinformowało oficjalnie, że na Mapach Google w Polsce nie zostały wprowadzone informacje o ograniczeniach prędkości. Okazało się, że informacje, na które powołało się mnóstwo stron na całym świecie były nie w pełni prawdziwe. Informacje o ograniczeniach prędkości są dostępne tylko w 3 krajach: USA, Wielka Brytania, Dania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx