środa, 17 kwietnia

W aktualizacji dokumentu wsparcia technicznego LG poinformowało, że planuje dodać obsługę AirPlay 2 i HomeKit do niektórych swoich inteligentnych telewizorów z 2018 roku do października 2020 roku. Będą to modele LCD z serii SK i UK oraz modele OLED serii B8 do Z8.

AirPlay 2 i HomeKit zostaną wprowadzone wraz z aktualizacją oprogramowania w większości krajów z wyjątkiem Chin, Iranu, Sudanu, Syrii i Wenezueli.

AirPlay 2 umożliwi użytkownikom strumieniowe przesyłanie filmów, muzyki, podcastów i innych treści bezpośrednio z iPhone’a, iPada lub Maca na zgodne telewizor LG Smart TV bez konieczności korzystania z Apple TV. Dzięki obsłudze HomeKit użytkownicy mogą łatwo kontrolować telewizor, jego głośność, źródła i inne parametry korzystając z Siri lub aplikacji Dom na iPhone’ie, iPadzie i Macu.

Firma LG początkowo powiedziała, że AirPlay 2 i HomeKit będą ograniczone tylko do modeli telewizorów z 2019 roku i nowszych, ponieważ nie mogą „zagwarantować” bezproblemowej obsługi starszych modeli. W wyniku tej zapowiedzi ponad 20 000 osób podpisało się pod petycją z prośbą o ponowne rozważenie tej możliwości.

LG wcześniej powiedział, że wybrane telewizory z 2018 roku uzyskają w tym roku również dostęp do aplikacji Apple TV.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx