czwartek, 18 kwietnia

Analityk TF International Securities, Ming Chi-Kuo, opublikował dziś rano notatkę badawczą, w której szczegółowo opisuje liczbę zamówień z przedsprzedaży iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro po pierwszym weekendzie.

Kuo wcześniej szacował orientacyjne przydziały dostaw Apple dla poszczególnych nowych modeli iPhone’a umieszczając iPhone’a 12 jako tego wzbudzający największe zainteresowanie klientów z działem 40-45% zapasów. Jednak duże zainteresowanie iPhonem 12 Pro w zamówieniach w przedsprzedaży spowodowało, że zrewidował ten podział:

Przedsprzedaż ‌iPhone’a 12 Pro‌ przekroczyła nasze oczekiwania ze względu na początkowe preferencje fanów Apple do modeli z wyższej półki, duży popyt na rynku chińskim i nadchodzący szczyt sezonu w USA i Europie.

Ze względu na zapotrzebowanie, Kuo uważa, że zarówno iPhone 12 jak i 12 Pro Max mają około 30-35% udziału w nowych dostawach iPhone’a w tym kwartale. W międzyczasie Kuo obniżył też swoje oczekiwania co do ‌iPhone’a 12‌ Mini, szacując, że będzie on odpowiadał jedynie za 10-15% sprzedaży (z 20-25%). Kuo uzasadnia to słabym popytem na mniejsze urządzenie na rynku chińskim.

IPhone 12 Pro i iPhone 12 to w zasadzie bardzo podobne urządzenia, chociaż model Pro ma skaner LiDAR, teleobiektyw i więcej pamięci RAM. ‌IPhone 12‌ i 12 Pro są możliwe do zakupu w przedsprzedaży od piątku 16 października. Przedsprzedaż iPhone’a 12‌ Mini i ‌iPhone’a 12 Pro‌ Max rozpocznie się 6 listopada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx