wtorek, 27 lutego

Według cenionego analityka Ming-Chi Kuo, Apple planuje wydać tańszy „iPhone SE 2” w pierwszym kwartale 2020 roku.

W notatce badawczej dla TF International Securities Kuo napisał, że urządzenie będzie miało podobny wygląd i specyfikację co iPhone 8, z szybszym układem A13 i 3 GB pamięci RAM:

Prognozujemy, że Apple wprowadzi na rynek bardziej przystępnego iPhone’a SE2 w 1Q20. W przeważającej części konstrukcja i specyfikacja sprzętowa będzie podobna do iPhone’a 8. Najbardziej znaczącym uaktualnieniem specyfikacji sprzętu będzie zastosowanie procesora A13 i 3 GB LPDDR4X. iPhone SE2 prawdopodobnie zwiększy udział iPhone’a w rynku i skorzysta z promocji Apple dotyczących usług i treści. Oczekujemy, że dostawa iPhone’a SE2 osiągnie 30–40 mln sztuk w 2020 roku.

Kuo uważa, że „iPhone SE 2” będzie „najlepszym wyborem do uaktualnienia” dla około 100 milionów pozostałych użytkowników iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus, służąc jako „kluczowy czynnik wzrostu” Apple w 2020 roku. Uważa, że klienci ci mają niskie oczekiwanie związane z nowymi funkcjami, takimi jak Face ID i wiele aparatów, sugerując, że „iPhone SE 2” pozostanie przy Touch ID i tylnym aparacie z jednym obiektywem.

Prognozy Kuo pokrywają się z wieloma innymi źródłami, które twierdziły, że Apple planuje wypuścić w przyszłym roku nowe tańsze urządzenie, w tym analityków Barclays, japońską publikacją Nikkei Asian Review oraz Marka Gurmana i Debby Wu z Bloomberga.

Wcześniejsze raporty wskazywały, że urządzenie będzie wyposażone w wyświetlacz 4,7 cala i przycisk Home z Touch ID, taki jak w iPhone’ie 8. Apple nadal sprzedaje iPhone’a 8 w cenie zaczynającej się od 2349 złotych, podczas gdy iPhone SE kosztował 1899 złotych zanim został wycofany.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx