poniedziałek, 4 marca

Kto z Was, starszych czy młodszych, nie rozwiązywał kiedykolwiek krzyżówki? To rozrywka praktycznie na każdy wiek. Choć zgodnie z duchem czasu trafia do nas co jakiś czas w nowszej, odświeżonej formie.

Takie właśnie są „Krzyżówki HD”, które niedawno trafiły do App Store. Pobraliśmy je z ciekawością na iPada, bo właśnie na te urządzenia są przeznaczone. Od początku naszym oczom ukazała się aplikacja w bardzo ładnej oprawie graficznej. Widać, że twórcy dostosowali ją także do ekranów Retina w iPadach trzeciej generacji. Atraktycjna szata graficzna krzyżówek nawiązuje do starodawnych gazet i lekko pożółkłego papieru. Daje to bardzo ciekawy efekt wizualny.

A teraz więcej o samej grze. Krzyżówki są podzielone na pięć stopni trudności. Każdy może zatem wybrać coś, czego rozwiązanie na pewno będzie stanowić pewne wyzwanie. Poziom piąty natomiast to krzyżówki z przymrużeniem oka, które często będą wymagały od nas uruchomiania szóstego zmysłu. Aplikacja ma wiele przydatnych opcji dodatkowych. Istnieje możliwość sprawdzania poprawności pojedynczych liter lub całych haseł, czy uzyskania różnego rodzaju podpowiedzi, w tym graficznego zaznaczania poprawności rozwiązania krzyżówki. W tle każdej krzyżówki gromadzone są kompletne statystyki. Autorzy zapewniają, że już wkrótce rywalizacja zostanie rozwinięta o dostęp do usługi Game Center, co znacznie uatrakcyjni rozgrywkę.

W zapowiadanej już nowszej wersji aplikacji pojawi się kolejna funkcją „omijanie uzupełnionych pól”, w celu nienadpisywania już wprowadzonych liter, jak i kolejnych 10 krzyżówek. Założeniem twórców jest dodawanie gratisowych krzyżówek wraz z każdą aktualizacją.

Z ciekawostek warto także wspomnieć, że krzyżówki są przygotowywane przez znanego szaradzistę, Romana Głowackiego, zajmującego się od kilkudziesięciu lat wyłącznie opracowywaniem krzyżówek.

Aplikacja na iPada dostępna jest już w App Store za 0,79EUR. To dobra propozycja na nadchodzące długie, jesienne wieczory. A dla naszych czytelników mamy pięć kodów umożliwiających darmowe pobranie aplikacji. Kto pierwszy ten lepszy.

9JXPN4X4L4WE
WHTY9XNHWWJ9
JHPN6LENAWRF
KHY9EAA7APFW
XLWFHN6KP7J4

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Sikora
Marcin Sikora
11 lat temu

KHY9EAA7APFW – dzieki 🙂

Artur Marzec
Artur Marzec
11 lat temu

XLWFHN6KP7J4 – również dzięki 🙂

Mariusz Równy
Mariusz Równy
11 lat temu

9JXPN4X4L4WE – dzięki

Xayan
Xayan
11 lat temu

WHTY9XNHWWJ9 wykorzystane, fęks.

4
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx