środa, 28 lipca

Apple twierdzi, że nowy iPad jest w stanie pracować około dziesięciu godzin pracy na baterii podczas surfowania po sieci na Wi-Fi, oglądania wideo lub słuchania muzyki. Ale jego wysokiej rozdzielczości wyświetlacz Retina i łączność LTE potrzebuje dużo większej baterii, aby tego dokonać.

A jak wszyscy już wiemy tak duży akumulator do ładowania wymaga sporo czasu, co zostało zresztą udokumentowane, ponieważ urządzenie zadebiutowało na początku tego roku. Jednak koszt utrzymania go może być dużo mniejszy, niż myślicie.

Według niedawnego badania przeprowadzonego przez Electric Power Research Institute (EPRI), niezależną organizację, która skupia się na badaniach energii elektrycznej i rozwoju, koszt naładowania w pełni rozładowanej baterii trzeciej generacji iPada jest mniejszy, niż koszt działania 60-watowej żarówki w tym samym czasie.

W rzeczywistości, urządzenie takie jak nowy iPad może rzeczywiście przyczynić się do obniżenia wysokiego zużycia energii, który został wprowadzony w wyniku ery cyfrowej.

Vice prezydent EPRI do spraw dostawy energii i utylizacji, Mark McGranaghan, powiedział:

Wraz ze zmianą technologii informacyjnych w dalszym ciągu widzimy istotne znaczenie zużycia energii. Prezentowane wyniki dla urządzeń mobilnych wnoszą ważną kwiestię, o przeniesienie się z wersji desktopowych urządzeń na urządzenia mobilne, co zmienia zużycie energii i elektryczności w erze informacji.

Ładowanie urządzeń takich jak smartphony i tablety raz na dobę wg EPRI kosztuje znacznie mniej niż zasilanie dużych urządzeń, takich jak HDTV i komputery. Nowy iPad potrzebuje zaledwie 11,86 kilowatogodzin energii elektrycznej w okresie 12-miesięcznego użytkowania, natomiast 42-calowy telewizor plazmowy wymaga 358 kilowatogodzin.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x