niedziela, 25 września

IPhone 8 i iPhone 8 Plus są droższe w produkcji niż iPhone 7 i iPhone 7 Plus wynika z szacunków przeprowadzonych przez firmę badawczą IHS Markit, która swoje wyniki udostępniła dziś dla Bloomberga.

Podstawowy model iPhone’a 8 z 64 GB pamięci masowej kosztuje Apple około 247,51 dolarów w samych komponentach, co oznacza wzrost o prawie 10 dolarów w porównaniu do 237,94 dolarów, ile kosztował Apple w zeszłym roku 32 GB iPhone 7.

64GB iPhone 8 Plus kosztuje około 288,08 dolarów co też jest więcej w porównaniu z 270,88 dolarów za iPhone’a 7 Plus.

Aby zrekompensować wzrost kosztów, firma Apple pobiera w Stanach Zjednoczonych 699 dolarów za 64GB iPhone’a 8, co jest więcej od początkowej ceny 32GB iPhone’a 7 w 2016 roku wynoszącej 649 dolarów. IPhone 8 Plus jest sprzedawany za 799 dolarów, w porównaniu do 769 dolarów w 2016 roku.

Dodatkowy koszt związany jest z pamięcią, aparatem i procesami. W tym miejscu możemy w znacznym stopniu zidentyfikować, gdzie poprawili swój produkt, a tym samym mogą dowodzić wyższej ceny „- twierdzi Wayne Lam, analityk z IHS.

Według Bloomberga, jednymi z najdroższych elementów w telefonie iPhone 8 i 8 Plus to ekran i obudowa. Nowe, szklane urządzenia Apple są otoczone ramką z lotniczego aluminum obejmującą nowe wyświetlacze z obsługą True Tone.

W porównaniu z ceną telefonu iPhone 7, moduł ładowania bezprzewodowego zwiększa koszty o 2 dolary, chip A11 Bionic kosztuje 5 dolarów więcej, a większa pamięć 256 GB zwiększa cenę o 6 dolarów.

Szacunki te dotyczą jedynie kosztów surowych komponentów i nie uwzględniają innych wydatków związanych z produkcją iPhone’a, takich jak badania i rozwój, tworzenie oprogramowania, reklamy i dystrybucji, dlatego też informacje te, choć interesujące, nie są dokładnym pomiarem marży zysku firmy Apple na iPhone’ie 8 i iPhone’ie 8 Plus. W roku 2015 prezes Apple, Tim Cook, powiedział, że prezentowane szacunkowe koszty są na ogół „znacznie inne niż rzeczywistość”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx