niedziela, 24 września

IHS Suppli opublikował swój szacunkowy koszt składowych iPhone’a 5S, wykonując swój demontaż na części pierwsze na podstawie informacji ujawnionej przez Apple i znajomości branży. Szacunek nie uwzględnia wielu innych kosztów związanych z rozwojem produktu, produkcją i sprzedażą, takich jak badania i rozwój, oprogramowanie, koszty licencji patentowych, marketingu i nakładów dystrybucyjnych. Jednak koszt samych składowych iPhone’a 5S 16GB wyniósł 199 dolarów.

Pełny raport nie został jeszcze wydany, ale serwis AllThingsD otrzymał do niego szybszy dostęp.

Apple wydaje co najmniej 191 dolarów na komponenty do budowy 16 gigabajtowego iPhone’a 5S. Koszt wzrasta do 210 dolarów za wersję 64GB. Koszt montażu dodaje kolejne 8 dolarów za sztukę, co daje zakres pomiędzy 199 dolarów a 218 dolarów.

Ten koszt jest dość zbliżony do oryginalnego iPhone’a 5, którego IHS w zeszłym roku wycenił na około 205 dolarów. Bez umowy, iPhone sprzedawany jest w cenach od 649 dolarów do 849 dolarów, w zależności od pojemności.

Wykaz materiałów zawiera wyświetlacz do iPhone’a 5S za 41 dolarów, chip częstotliwości radiowych za 32 dolary, czytnik linii papilarnych za 7 dolarów i 19 dolarów za procesor A7 produkowany przez Samsunga.

Raport mówi, że koszt tańszego iPhone’a 5C wynosi pomiędzy 173 dolary a 183 dolary. Jednakże, z punktu widzenia materiałów, iPhone 5C i 5S są bardzo podobne. Z wyjątkiem czytnika linii papilarnych, procesora A7 i niektórych nowszych układów pamięci, które zużywają mniej energii, analityk IHS Andrew Rassweiler mówi, że są „zasadniczo takie same”.

Jednak, Apple spędził „wiele czasu i pieniędzy, łącząc w swoim chipie wiele częstotliwości radiowych”, mówi Rassweiler. „Apple wymusza na swoich dostawcach elementów radiowych rzeczy, których nie robią dla nikogo innego.”

Niektóre starsze generacje iPhone’a wymagały wielu różnych modeli, w celu pokrycia wszystkich możliwych częstotliwości komórkowych, ale Rassweiler mówi, że postęp Apple nad takimi układami sugeruje, że firma może być wkrótce w stanie przedstawić jeden model iPhone’a, który będzie działał na wszystkich częstotliwościach komórkowych. To da znaczną skalę rosnących korzyści.

Pełny raport IHS Suppli powinien być wydany jutro.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx