poniedziałek, 28 listopada

chip A9 iPhone 6S

W zeszłym tygodniu Apple wydał swoje oficjalne stanowisko w sprawie obaw dotyczących rozbieżności w żywotności baterii między chipami A9 od TSMC i Samsunga stosowanymi w iPhone’ie 6S i 6S Plus sugerując, że w realnym użytkowaniu różnica ta wynosi zaledwie dwa do trzech procent. Odpowiedź ta pojawiła się na zarzuty jakoby różnica w żywotności baterii pomiędzy chipami dwóch różnych producentów sięgała niemal 2 godzin.

Ars Technica przeprowadził teraz kontrolowane testy żywotności baterii na dwóch modelach iPhone’a 6S, jeden z chipem TSMC i jeden z chipem Samsunga w celu ustalenia prawdziwości oświadczenia firmy Apple. Witryna używała dwóch modeli sieci AT&T, obu z usuniętymi kartami SIM i jasnością ekranu ustawioną na dokładnie tym samym poziomie.

245877

Testy przeglądania internetu z użyciem Wi-Fi, korzystania z WebGL i testy GFXBench, wykazały niewielką korzyść w kierunku iPhone’a z procesorem TSMC, ale różnice pomiędzy dwoma telefonami było niewielkie. Bardziej znacząca różnica pojawiła się w teście Geekbench 3, ale jak to zostało powiedziane wcześniej, badanie nie odzwierciedla realnego użycia telefonu.

Oprócz testu Geekbench, w którym różnica żywotność baterii pomiędzy dwoma urządzeniami z różnymi procesorami wynosiła 28 procent, pozostałe testy wykazują rzeczywiście różnice na poziomie dwóch do trzech procent. W opinii Ars, w realnym użytkowaniu, nie poczujemy praktycznie żadnej różnica między iPhone’em z procesorem Samsunga czy TSMC.

Według Apple, porównanie zaledwie dwóch urządzeń to zbyt mała wielkość próby, aby móc wyciągnąć sensowne prognozy na temat różnicy wydajności pomiędzy iPhone’ami z chipem Samsunga i TSMC. Jak wskazuje Ars Technica, nikt oprócz Apple nie ma takich możliwości, aby zebrać wystarczającą ilość danych z urządzeń dla uzyskania wystarczająco dokładnego obrazu wydajności. Dlatego też tak jak powiedział Apple, obserwowane różnice między chipami TSMC i Samsung są „w jego tolerancji produkcyjnej” i jest to poziom zmienności, jaki można zobaczyć nawet między urządzeniami posiadającymi ten sam chip.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx