czwartek, 18 lipca

koniec roamingu

Parlament Europejski uchwalił zniesienie opłat roamingowych w krajach UE od 15 grudnia 2015 r. Za uchwałą głosowało 534 parlamentarzystów, a przeciw 25. Operatorzy nie będą mogli pobierać w roamingu dodatkowych opłat za połączenia głosowe, SMS-y i transmisję danych.

Zniesienie opłat roamingowych jest częścią większego pakietu telekomunikacyjnego o nazwie „Połączony kontynent”, który zakłada m.in. zmniejszenie opłat za karty bankowe oraz bezpieczniejsze płatności online.

– Niemal wszyscy z nas korzystają na co dzień z internetu czy telefonów komórkowych. Powinniśmy wiedzieć, co kupujemy, powinniśmy mieć możliwość zmiany zdania. Firmy powinny mieć możliwość obsługi wszystkich z nas i ta regulacja to ułatwia. To jest win-win – mówi Neelie Kroes.

Post użytkownika Neelie Kroes.

Europosłowie podkreślili, że dostęp do Internetu powinien opierać się na zasadzie „neutralności sieci”, co oznacza zasadę równego traktowania całego ruchu internetowego, bez dyskryminacji, ograniczeń lub zakłóceń, niezależnie od nadawcy, odbiorcy, rodzaju, treści, urządzenia, usługi lub aplikacji.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx