środa, 24 lipca

425229_10152916699750298_1302988938_n

Dobra wiadomość dla osób mieszkających w jednym z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej czyli też i Polski. Od lipca przyszłego roku będziemy płacić taką samą stawkę za połączenia i przesyłanie danych podczas podróży na terenie Europy jak w kraju. Poinformował o tym The Telegraph.

Konsumenci będą w przyszłym roku mogli korzystać z telefonów komórkowych w całej Unii Europejskiej w tej samej cenie jak u operatora w danym kraju. Taki plan zapadł po głosowaniu w ramach przyspieszonych reform regulacji telekomunikacyjnych.

Opłaty roamingowych za połączenia głosowe, wiadomości tekstowe SMS i dostęp do Internetu będzie praktycznie całkowicie zniesione w ramach projektów, które są częścią szerszych wysiłków na stworzenie jednolitego europejskiego rynku telekomunikacyjnego …

Opłaty roamingowe są często wygórowane, a korzystanie z przesyłania danych za granicą często kosztuje nas naprawdę sporo. Zakaz opłat roamingowych wejdzie w życie tylko dla europejskich klientów: klienci z USA i innych krajów nadal będą płacić opłaty roamingowe podczas wizyty w Europie i w drugą stroną

UE szacuje, że operatorzy początkowo odczują widoczny 2-procentowy spadek przychodów, ale w dłuższej perspektywie zachęci do szerszego korzystania z telefonów komórkowych podczas podróży, a możliwość tańszego przesyłania danych zachęci do przekraczania granic.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx